У Руськополянському лісорозсаднику притінюють сіянці сосни

Спека та підвищений температурний фон останніх кількох тижнів тримає лісівників у постійній цілодобовій бойовій готовності у зв’язку з високим та найвищим класом пожежної небезпеки. Проте такі погодні умови змушують лісівників ще й здійснювати заходи для порятунку майбутнього лісу у лісових розсадниках.

Відтак у Руськополянському лісництві Черкаського держлісгоспу на лісовому розсаднику для захисту тендітних сіянців сосни звичайної здійснили їх притінення. Цей метод застосовують від попадання прямих сонячних променів і можливих опіків кореневої шийки сіянців, а також – для зменшення випаровування води з поверхні ґрунту. По рядах посівів встановили необхідні конструкцї, які накрили сосновим гіллям.

«Цей метод мінімально затратний. Його здійснювали силами працівників державної лісової охорони, з використанням неліквідної маси гілля, яка становить пірологічну загрозу, коли знаходиться в насадженнях. Таким чином, притінюючи, ми одночасно рятуємо молоді посіви та частково знімаємо пожежні ризики в хвойних насадженнях, не завдаючи довкіллю негативних наслідків, які виникають при спалюванні такої біомаси в деревостанах», – розповів лісничий Руськополянського лісництва Ігор Ткач.

Навесні лісове насіння у Руськополянському розсаднику висіяли на площі 1,5 га – посіяли 100 кілограмів сосни звичайної, майже тонну жолудів та 200 кг горіха чорного. Загалом до наступної лісокультурної кампанії тут планують виростити близько двох мільйонів якісних стандартних сіянців.

Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства