Черкаське хімічне підприємство провело обстеження свого обладнання

На черкаському "Азоті" проведели позапланове технічне діагностування технологічних трубопроводів нітрозних газів на виробництві слабкої азотної кислоти. Порушень та неполадок, як зазначають у пресслужбі підприємства, не виявили.

Діагностика пов'язана з аварією, яка сталася на ПрАТ "РівнеАзот" 20 липня. Тоді на підприємстві сталася аварійна зупинка агрегату цеху неконцентрованої азотної кислоти та відбулася розгерметизація трубопроводу. Відбувся викид незначної кількості нітрозних газів, які бачили жителі міста.

Вже за 26 хвилин персонал припинив витік газу. Внаслідок події призупинили роботу однієї ділянки роботи цеху азотної кислоти. Постраждалих чи забруднення території не зафіксували.

На цю ситуацію відреагували у черкаському "Азоті" і провели діагностику власного обладнання.

- Цього року ми уже провели планове експертне обстеження 14 трубопроводів, в тому числі два трубопроводи нітрозного газу та два трубопроводи азотної кислоти. За результатами діагностики було виконано ремонт 40 метрів трубопроводів нітрозного газу на агрегатах, а також 22 метри трубопроводу подачі азотної кислоти з цеху М-5 в цех М-9 виробництва аміачної селітри. Тому з впевненістю констатую, що обладнання і усі трубопроводи в цеху М-5 з виробництва слабкої азотної кислоти утримуються в належному стані, - відзначив голова правління ПАТ "Азот" Віталій Скляров.