У Черкасах майбутні держслужбовці здавали тести на володіння державною мовою

Дванадцять держслужбовців складали тести на володіння державною мовою. Чотири блоки завдань учасники мали вирішити за 120 хвилин. Як розповіла заступниця директора Черкаського регіонального центру підвищення кваліфікації Людмила Піддубна, після складання іспиту вони зможуть отримати сертифікат та влаштуватися до державних установ, чи перейти на вищу посаду.

Дванадцять столів, із них шість робочих місць – все аби вберегтися від коронавірусу, пояснив інструктор Станіслав Чабанюк. Кожному учаснику виділили по комп’ютеру та навушниках.

"Обов’язково потрібна гарнітура, оскільки один із етапів проходження тестування - є говоріння, яке розділяється на діалог та монолог. Та буде письмова частина", — додав інструктор.

Олег Богуславський зайшов першим на екзамен. Чоловік хоче стати державним службовцем і працювати у податковій. На флешці тримає електронний підпис, щоб зайти до свого кабінету. До тестів готувався, а тепер спробує зібрати думки до купи:

"Дуже тяжко, зараз я дуже хвилююся".

Оксана Борейко в державному органі працює п’ятнадцять років. Сертифікат про володіння державною мовою потрібен йому, аби змінити посаду. Жінка поділилась, що часу на підготовку було мало та все ж, підготуватися встигла:

"Є такі програмки – тренажери, де можна спробувати свої сили. Мову не можна не знати. Я закінчила українську школу, здавала державні екзамени державною мовою".

Станіслав Чабанюк пояснив, що на іспити виділяється дві години. Ані списати, ані підглянути питання в інтернеті буде неможливо.

Людмила Піддубна зазначила, що за 120 хвилин майбутнім держслужбовцям треба буде показати свої вміння з чотирьох тем: культури мови, письма, читання та говоріння.

Чи успішно склали іспити учасники дізнаються через 14 днів. Сертифікат кожному має надійти до електронного кабінету.

Авторка Тетяна Рева

Що відомо Іспит на вільне володіння державною мовою люди, які хочуть працювати на держслужбі чи в органах місцевого спрямування, складають із 16 липня цього року відповідно до Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Мета іспиту – визначити рівень володіння українською. Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також Концерти, реклами і зустрічі: як на Черкащині агітують потенційні кандидати у депутати Возить собак на прогулянки мотоциклом. Олексій Панасенко Городецький без химер: про черкаські будівлі, які вважають візитівками міста