У Черкасах знову зафіксували високі концентрації хімічних сполук у повітрі

За інформацією Черкаського гідрометцентру, у мікрорайонах міста показники хімічних сполук у повітрі продовжують зростати та перевищувати гранично допустимі норми.

Рівень забруднення атмосферного повітря у Черкасах оцінений за результатами спостережень на 3 стаціонарних постах гідрометцентру, які розташовані у центрі міста, Південно-Західному та Дніпровському мікрорайонах. За період з 12 по 17 липня 2021 року було відібрано та проаналізовано 395 проб повітря.

Встановлені перевищення гранично допустимих концентрацій за середньодобовим вмістом:

Формальдегіду – у 2,0 – 8,6 раза на вулиці Гетьмана Сагайдачного у Дніпровському мікрорайоні;Діоксиду азоту – у 1,1 – 1,2 раза в цілому по місту 12 та 17 липня;Пилу – у 1,1 – 1,2 раза в цілому по місту з 15 по 17 липня;Аміаку – у 1,1 – 1,4 раза в цілому по місту 16 та 17 липня.

Погодні умови сприяли високому накопиченню забруднюючих речовин у приземному шарі атмосфери з 13 по 17 липня. Провітрюваність міста у ці дні була майже відсутня.

У порівнянні з попереднім тижнем у Дніпровському мікрорайоні продовжують відмічатись високі концентрації формальдегіду. З 12 по 14 липня концентрації цієї хімічної сполуки перевищували допустиму максимальну норму, встановлену для разових концентрацій, у 1,2 – 1,8 раза в першій половині доби.

В цілому по місту дещо зменшились концентрації пилу та аміаку завдяки значним опадам, які очистили повітря від завислих речовин 12 липня.

Раніше ми повідомляли, що на черкаському пляжі нарешті відремонтували підйомник для людей з інвалідністю