У Черкасах судили молодшого сержанта, який після відпустки не повернувся на службу

Військовослужбовця контрактної служби Соснівський районний суд міста Черкаси визнав винним у вчиненні кримінального правопорушення, адже той невчасно з'явився на службу.

Про це ровідомляє пресслужба суду.

Три роки позбавлення волі з іспитовим терміном в один рік – таке покарання отримав військовослужбовець.

Судом було встановлено, що військовослужбовець військової частини у Луганській області у військовому званні "молодший сержант" проходив військову службу за контрактом. Після відпустки у вересні 2020 року він не з’явився на службу до військової частини, а залишився за місцем свого проживання в Черкаській області та проводив час на власний розсуд, не пов’язуючи його з виконанням обов’язків військової служби та не вживаючи жодних заходів до повернення у військову частину.

Лише в кінці серпня 2021 року добровільно та з власної ініціативи молодший сержант прибув до Черкаської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону і заявив про себе та вчинений злочин. У судовому засіданні обвинувачений свою вину у вчиненні інкримінованого йому правопорушення визнав повністю.

Суд визнав військовослужбовця винним у вчиненні злочину передбаченого частиною 4 статті 407 Кримінального кодексу України та призначив йому покарання у вигляді 3 (трьох) років позбавлення волі. На підставі ст. 75 КК України суд звільнив обвинуваченого від відбування призначеного покарання, якщо він протягом 1 (одного) року не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки.

Наразі вирок не набрав чинності, він може бути оскаржений протягом 30 діб до апеляційного суду.