За тиждень у Черкасах народились 39 малюків

За минулий тиждень у Черкасах народилося 39 малюків: 20 хлопчиків і 19 дівчаток, повідомляє Департамент соціальної політики Черкаської міської ради.

Черкаська міська рада запрошує батьків до департаменту соціальної політики, аби отримати соціальну допомогу «Пакунок малюка» та подарунковий набір з дитячими речами першої необхідності.

Нагадуємо, що постановою Кабінету Міністрів України з 1 січня 2022 року зросте виплата державної допомоги при народженні дитини - 50 тисяч гривень допомоги з бюджету.

Виплата допомоги буде проводитися одноразово у розмірі 25% загального розміру, решта суми буде виплачуватися протягом наступних 36 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабміном. Крім того, встановлюється щорічна індексація.

Так, з 1 березня 2023 року і далі щорічно з 1 січня передбачається збільшення розміру виплат при народженні дитини на прогнозний показник зростання індексу споживчих цін (грудень порівняно з груднем попереднього року).

Також збільшиться розмір допомоги при усиновленні дитини.

Довідково: зараз в Україні при народженні дитини виплачують 41 280 гривень (з них 10 320 гривень відразу, а решта - протягом 36 місяців).