Невідомі розсилають прес-релізи від імені ОДА

Нібито від Черкаської ОДА інтернет-виданню «Прочерк» почали надходити прес-релізи про діяльність влади. Інформація з нової електронної скриньки стала надходити на редакцію «Прочерку» з часу приїзду в Черкаси прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

Пошта була підписана речницею голови Черкаської ОДА Вікторії Курченко. Оскільки інформація була правдива, повністю дублювала публічну інформацію, яка і так звучала назагал, зокрема, щодо діяльності Шмигаля в його поїздці в Черкаську область, щодо діяльності голови Черкаської ОДА Олександра Скічка, публічні цитати керівника області подавалися коректно та загалом релізи були такими ,які, як правило і готують підлеглі від влади, то особливої уваги в редакції вони не викликали.

Однак останнім часом журналісти звернули увагу, що до варіанта прес-релізу українською мовою додавався прес-реліз російською.

Зокрема, це прес-реліз: «Черкаська ОДА ініціювала загальнодержавну програму порятунку екології Дніпра обсягом 765,2 млн. грн.» У прес-релізі є велика цитата Олександра Скічка. Поки прес-релізу немає на сайті Черкаської ОДА.

Зателефонувавши Сергію Крініцину, який представлявся в пре-релізі представником Черкаської ОДА, ми уточнили, в чім річ. Сергій, який з тональності розмови дав зрозуміти, що знає журналіста з яким спілкується, пояснив, що релізи направлені не лише на україномовні редакції, а й на ті сайти, які мають декілька версій, зокрема, і російськомовну. Англомовним релізом редакції прес-служба сказала, що забезпечити поки не може журналістів, але і англійською хотіли б подавати.

– Мова не лише про Черкащину, а й загальнодержавні сайти. Наприклад, є сайт «Украина деловая». Там російська версія є. Бо розсилка наша не лише на Черкащину направлена, – сказав пан Сергій.

Водночас одразу ж ми поспілкувалися з Вікторією Курченко, яка є речником голови ОДА і отримали бурхливу реакція. Вона заявила, що ніякий Сергій Крініцин не працює в прес-службі ОДА і взагалі це якесь непорозуміння і російськомовні релізи представники Черкаської ОДА не розсилають. У ОДА пообіцяли розібратися в ситуації.Після розмови журналіста з речником голови ОДА Сергій Крініцин перестав брати слухавку...