"Байдужість вбиває": в Черкасах відбулася акція на підтримку загиблого семирічного хлопчика (ФОТО)

Акція на підтримку семирічного хлопчика, який нещодавно помер у лікарні, не приходячи до тями, відбувалася сьогодні, 13 вересня у Черкасах біля будівлі обласної прокуратури.

Про це повідомляє кореспондент Zmi.ck.ua.

Учасники вийшли з плакатами, які містять такі надписи: "Вимагаємо прозоре розслідування на найвищому рівні із залученням ГПУ", "Байдужість вбиває", "Вимагаємо перевірки соціальної служби та навчальних закладів на бездіяльність", "Вимагаємо негайно взяти під варту вітчима та матір на період слідства", "Вимагаємо максимальний термін покарання", "Вимагаємо онлайн-трансляцію засіданнь (прозорий суд)", "Чому суспільство мусить працювати замість поліції?".

Як повідомила організаторка мирної акції Тетяна Кобец, учасники вимагають, аби засідання були відкриті.

"Наша поліція із самого початку почала "заминати" цю справу. Є багато тих, хто знає про цю ситуацію, зокрема в садочку. Повинна бути перевірка всіх закладів, де навчалась дитина. Писали заяву про те, що дитину били ще рік тому. На мою думку, батьки теж винуваті. Ми хочемо, щоб було зрозуміло, що таких сімей може бути багато й вони потребують нашої допомоги. Є багато свідків, але вони бояться говорити. Чому? Це вже повинна розбиратися поліція та прокуратура. Ми зібрались тут, щоб усі розуміли, що ми самі можемо відстоювати права своїх дітей та інших, тому що дітей чужих немає. Ми також хочемо, щоб суд був відкритий або хоча б була онлайн-трансляція", - сказала Тетяна Кобец.

Учасниця акції Марина Радченко говорить, що такий безпорядок у місті витримати не може.

"Я прийшла тому, що не можу витримати такого безпорядку в місті. Ми живемо в цивілізованій країні. У мене немає слів, одні емоції. Як можна було так закатувати дитину. І чому батько та мати так спокійно про це розповідають. Ми прості люди так емоційно це сприймаємо, а вони спокійні такі. Чому людям не дають публічно бачити засідання. Ми що повернулись у 90-ті? У мене чоловік із інвалідністю, але я все одно прийшла, бо не можу стояти осторонь цього", - сказала Марина Радченко.

Активіст Ігор Зайчук зауважив, що Вікторію Лясову вже раніше підозрювали в інших злочинах, але під варту жінку тоді не взяли.

"Ми маємо обов'язок виходить під суди й ставити питання, озвучувати тези, які накипіли в душі. Правоохоронці мають проводити роботу й саджати за грати тих, хто цього заслужив. Нерідна бабуся Андрія чомусь досі на волі, хоча вже раніше вона притягувалась до відповідальності за інші злочини. Якби робота виконувалася якісно, то такої ситуації не було", - сказав він.

Під час акції пам'ять загиблого Андрія вшанували хвилиною мовчання. До учасників акції вийшов прокурор Дмитро Чустрак. Він зауважив, що суспільство буде поступово інформуватися про стан слідства у міру того, які дані можна буде відкривати у зв'язку з таємницею слідства.

"Мати й вітчим перебувають у Черкасах. Із ними виконується ряд слідчих дій, які необхідні для встановлення всіх обставин. Наразі вживається ряд слідчих дій щодо встановлення обставин, які передували цій події", - зауважив він.

Учасники акції зауважили, що прокуратура закрита й не надає ніяких даних, приховує інформаціїю.

"Щодо трансляцій та закритих засідань - це судове рішення, яке прокуратура не регулює. Прокуратура відповідає за прокуратуру. У разі першої нагоди розголосити ті чи ті відомості, відразу суспільство буде повідомлено. Де була мати, вітчим, про що вони спілкувались - про це буде надана відповідь пізніше, коли вже не буде таємниці слідства. Говорити про результати досудового розслідування будемо після конкретних слідчих дітей. Може, слідством будуть встановлені інші обставини й тоді кваліфікація може бути змінена. Скарги про те, щоб дідусь оскаржував рішення, не було. Про результати досудового слідства ми даємо додаткову інформацію. Про все інформуватимемо", - зазначив Дмитро Чустрак.

Зараз проводяться експертизи. Обіцяють якнайшвидше завершити ці дослідження. Трирічна дитина наразі перебуває із батьками. Один із напрямків слідства - це надання об'єктивної оцінки діям соціальних служб.

Зауважимо, що вже два судові засідання в цій справі були закритими. Одне з них - обрання запобіжного заходу нерідній бабусі хлопчика - Вікторії Лясовій, а друге - її оскарження запобіжного заходу.