ЦВК сформувала окружну виборчу комісію на окрузі № 197. Головою знову став Петро Сивун

Центральна виборча комісія на своєму засіданні 10 вересня сформувала склад окружної виборчої комісії для проведення проміжних виборів народного депутата 31 березня 2021 року на окрузі №197. Головою комісії став представник партії «Слуга народу».

Всього було подано 22 кандидатури на 18 місць у комісії.

Для формування окружної виборчої комісії свої кандидатури подали всі п’ять партій, фракції яких представлені у Верховній Раді: «Слуга народу», «Європейська солідарність», «Голос», «Батьківщина», «Опозиційна платформа – За життя». Всі вони отримали по два представники в окружній комісії.

Серед кандидатур від партій-суб’єктів виборчого процесу, кандидатів у депутати від яких було зареєстровано у загальнодержавному окрузі на останніх виборах депутатів провели жеребкування.

Після жеребкування ЦВК сформувала окружну виборчу комісію у складі 18 осіб. Очолив її Петро Сивун, поданий від політичної партії «Слуга народу». Заступником став Михайло Буджерак, представник від ВО «Батьківщина», а секретарем – Сергій Луговик («Партія Зелених»).

Окрім представників 5 парламентський партій до ОВК увійшли представники всеукраїнських об’єднань «Свобода» і «Факел», партій «Партія зелених України» (секретар), «Сила і честь», «Громадська позиція», «Патріот», Аграрна партія України.

Не пізніш як на третій день після дня прийняття рішення про утворення ОВК повинна зібратися на перше засідання.

Нагадаємо, що ЦВК перенесла центр округу № 197 з міста Канів до Золотоноші. Тож ОВК працюватиме за адресою: м. Золотоноша, вул. Садовий проїзд, 10 (Будинок дитячої та юнацької творчості).

Відповідно до статті 107 Закону України «Про вибори народних депутатів» на проміжних виборах окружні виборчі комісії утворюються не пізніш як за 50 днів до дня голосування за поданнями партій, депутатські фракції яких зареєстровані в Апараті Верховної Ради України поточного скликання (не більш як по одній кандидатурі до складу кожної окружної виборчої комісії), а також партій-суб’єктів виборчого процесу, кандидатів у депутати від яких було зареєстровано у загальнодержавному окрузі на останніх виборах депутатів (не більш як по одній кандидатурі до складу кожної окружної виборчої комісії), що вносяться до Центральної виборчої комісії не пізніш як за п’ятдесят три дні до дня голосування у порядку, встановленому статтею 27 цього Закону.

Кандидатури від партій-суб’єктів виборчого процесу, кандидатів у депутати від яких було зареєстровано у загальнодержавному окрузі на останніх виборах депутатів, включаються до складу комісій шляхом жеребкування.

Нагадаємо, Петро Сивун не вперше очолює ОВК, зокрема і в 197-му окрузі.

У 2019 році він очолив ОВК № 194 як представник від кандидата Романа Насірова. ОВК 197-го округу очолював у 2013 році на парламентських виборах, а ту ж ОВК 194-того у 2014 році також на парламентських виборах, а ще був заступникомголови комісії округу № 197 на парламентських виборах 2012 року. Делегувався від партій «Зелена планета», «Райдуга» та ВО «Громада». У 2015 році Сивун «зайшов» до Черкаської обласної територіальної виборчої комісії по квоті Партії Сергія Тігіпка. Також у 2010 році він входив до складу комісії 197-го округу за поданням кандидата Віктора Януковича.