Рани та садна: неподалік Черкас дівчинку покусав сусідський алабай

У Червоній Слободі 13-річу дівчинку покусав сусідський собака. Рани та садна лівої сідниці та стегон - такого висновку дійшли судмедексперти після обстеження Анни Пось.

Про це розповіла мама травмованої дитини Юлія Шишло, інформує "Суспільне: Черкаси".

За словами дівчинки, у той день вона була вдома з бабусею. Жінка попросила її сходити до сусідки за соковичавлювачем.

"Я йшла дорогою, дійшла до Юліного двора і дивлюся, як здорова собака вибігла з кущів, я дуже перелякалася. Коли я закричала "Юлю, поможи", господар сказав "Чого ти кричиш він тебе зараз покусає". Після того собака оббігла мене, схопила за бік і почала рвати", - зазначила Анна.

Сусідка Юлія Шевченко пригадала, що кинулася на допомогу, щойно почула крики, а потім викликала швидку і поліцію.

"Вона лежала на дорозі, закриваючи лице, захищала, щоб обличчя хоча б собака не пошматувала. Дівчинка не могла йти, тому лише поповзла до мене у двір", - розповіла Юлія Шевченко.

Очевидицю, як і рідних дівчини, найбільше обурило, що це все сталося на очах у власника собаки, який навіть не спробував допомогти дитині. Журналістам господар собаки Петро Бутко не відчинив та телефоном розповів, що навмисно собаку без намордника та повідця з двору не випускав.

Речниця нацполіції області Зоя Вовк розповіла, що визначать міру відповідальності за результатами судово-медичної експертизи.

"За цієї подією відомості внесені до єдиного обліку, а також чекаємо на результати судово-медичної експертизи, за результатами якої буде прийнято відповідне рішення про притягнення власника собаки до відповідальності. Наше законодавство взагалі передбачає, що будь-який собака має бути в наморднику і на повідці. Усе буде залежати від характеру травм, які завдані дитині. У будь-якому випадку - це адміністративна відповідальність, якщо травми дуже легкі. Якщо кваліфікують, як середньої тяжкості чи тяжкі, то тут передбачено кримінальну відповідальність", - зазначила речниця.

Господар понесе також цивільну відповідальність, тобто повинен відшкодувати збитки: моральну і матеріальну шкоду. Також є кримінальна стаття, як залишення особи в небезпеці.

Мати дівчинки отримала результати судмедекспертизи. Вона їх передасть поліції.