У Черкасах почали вакцинувати тварин проти сказу (Відео)

24 собаки та 13 котів щепили від сказу у мікрорайоні “Дахнівка”. Просто неба медики державної лікарні ветмедицини організували тимчасовий пункт, аби господарі могли не везти своїх тварин до лікарні, а вакцинувати біля помешкань, розповідає Суспільне. Власник кота Біляша Валерій розповів, що кіт почав нервуватись ще до приїзду ветеринарів.

У черзі процедур чекала і вівчарка Альма, і кіт Рижик. Власниця кота Рижика Анна Богданова розповіла, що щеплення тварині вирішила зробити, аби він не хворів.

На щеплення черкащанка Валентина Василівна привела собаку Азізу. Жінка поділилась, що за роки характер собаки вивчила, тож відчула, що тварина хвилюється: “Вона мене дуже любить, від мене не відходить”.

Пан Валерій щепив всіх своїх підопічних та чекатиме ветлікарів наступного року.

Лікарка-ветмедицини Ірина Діденко дала поради господарям, як тримати котів та собак, аби ті не так боялися. Вона знає психологію тварин — в родині чотирнадцять ветлікарів. Жінка додала, що домашнім тваринам таке щеплення від сказу робити потрібно щорічно з тримісячного віку: “Сказ – це захворювання спільне для тварин і людей. Тому для профілактики проводиться щеплення тварин від сказу. Собаки знаходяться більш у дворі, але коти більш мігрують. Вони можуть перестрибнуть через огорожу і піти погуляти. І Дахнівка наш район, оточений лісом. Є лисиці, які можуть підходить до помешкань людей”. Сьогодні, 14-го вересня, Валентина Василівна щепила всіх своїх котів та собак: “Я постійно вакциную своїх тварин і дуже дякую ветлікарям за це”.

Як розповіла лікарка-ветмедицини Ірина Діденко, щеплювати тварин будуть за графіком по всьому місту.