Черкаські рибінспектори влаштували прибирання берегів Дніпра

Прибирання прибережної зони Дніпра влаштували черкаські рибінспектори. Всього назбирали 62 мішки сміття, розповів Суспільному начальник Черкаського рибоохоронного патруля Віктор Іванько.

Влаштовують такі заходи щороку до Міжнародного дня чистих берегів, який відзначають у третю суботу вересня, розповів він.

Цьогоріч прибирали рибінспектори біля помпової станції у Дахнівці.

"Зрозуміло, що все сміття м за раз не приберемо, але дамо замислитися людям про те, що смітити не потрібно", – зауважив Віктор Іванько.

Головний державний інспектор Віталій Мархоцький до прибирання берегу Дніпра долучається щороку.

"Чимало пакетів різних, є недопалені дерева, мабуть, шашлик смажили, або ще щось. Щороку ми збираємо купи сміття. Люди та досі не можуть збагнути, що потрібно після себе наводити порядок", – розповів він.

Рибінспектор Андрій Левченко на акції навпаки – вперше, і такої кількості сміття на березі, зауважив, не очікував:

"Це обурює. Приїхати й відпочити хочеться всім. І, я думаю, всім хочеться, щоб було чисто. А приїжджаємо і маємо те, що маємо".

Сміття у кущах – яке завгодно, та найбільше – поліетиленових пакетів і різних пляшок, додав колега Андрія Ігор Головченко.

"В основному це пляшки від алкоголю. Можна зробити висновок, що люди в нас не дуже совісні. Я ось тільки що мішок ледь зміг підняти, пляшок сто там, мабуть".

Місцевий житель Олег Луценко розповів: ніякого сміття по собі не залишає, бо на риболовлю бере тільки вудочку та відро. Інколи, додав, доводиться прибирати за іншими:

"Тут сміття вистачає. Коли із собою є мішечок, то збираю те, що є на березі".

Організовують такі акції щороку, розповів Віктор Іванько. Усе, аби привернути увагу суспільства до проблеми забруднення довкілля.

У цьогорічній акції взяли участь 32 рибінспектори. Для рибалок та відпочивальників лишили мішок, аби було куди викидати відходи.

Авторка Наталія Старинець

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також Благодійний забіг: у Черкасах збирали гроші на "Япомогабокс" Заростає бур'янами: у Черкасах не можуть знайти відповідального за стадіон Гроші за сміття — на благоустрій: мешканці ОСББ в Черкасах облаштовують територію