«За два тижні ми опинимося в червоній зоні», – Скічко

Прочерк

Усі обмеження червоної зони, які стосуються закладів освіти, непродовольчих ринків, спортзалів, фітнес-центрів, масових заходів, Черкащина матиме у найкращому разі за два тижні. Такий прогноз зробив щойно під час брифінгу голова ОДА Олександр Скічко.

Водночас він зазначив, що в разі, якщо достатня кількість працівників закладів буде вакцинована, їхня робота буде дозволена. Уже зараз в області створюються мобільні групи, які відповідають за моніторинг і контроль дотримання карантинних вимог.

– Ми діємо дещо на випередження, – сказав Олександр Скічко, – ситуація зараз трохи краща, ніж в деяких областях, але це, відверто кажучи, тимчасово.

На запитання журналіста «Прочерку» «Чи відповідають карантинні заходи вимогам прав людини?» Олександр Скічко наголосив, що головне право людини – це право на життя. Щоб дотриматися цього права, є два шляхи – або локдаун і збитки для економіки, або вакцинація.

Він також додав, що у запровадженні карантинних заходів Україна лише наслідує розвинуті європейські демократії.

– Якщо говорять, що пандемія коронавірусу – це «пандемія невакцинованих», то й карантинні обмеження також стосуватимуться передусім невакцинованих, – сказав голова ОДА.

Він нагадав, що вже з 21 жовтня в Україні будуть запроваджені жорсткі правила перевезення між областями (як автомобілями, так і залізницею). Переїзди дозволятимуться лише у випадку вакцинування водіїв, екіпажів і всіх пасажирів (для пасажирів альтернативою є наявність негативного ПЛР-тесту, зробленого щонайменше за 72 години до поїздки). Внутрішньообласні перевезення здійснюватимуться залежно від того, до якої зони належить область.

– Укотре наголошую на важливості та необхідності доступності вакцинації, – сказав Скічко.

Він також додав, що невдовзі вакцинуватися можна буде у відділеннях Укрпошти під час здійснення оплати за комунальні послуги тощо.

Як зазначила заступниця голови ОДА Лариса Кошова, єдиним протипоказанням до застосування вакцин є алергічна реакція на перше введення. Також щеплення не роблять під час гострого стану (підвищення температури при ГРВІ тощо).