Виявляють хворих та чужих: на Звенигородщині у двох школах працюють термінали безпеки

Dzvin.media

У школі села Моринці, що на Черкащині, працює система розпізнавання облич. Термінал безпеки функціонує з нового навчального року. Пристрій вміє не лише ідентифікувати учня, а й без контакту миттєво вимірює температуру тіла, розповідає видання “Вісті Черкащини“. –Ми виграли конкурс «Інноваційні школи Черкащини», – розповідає директор Моринського НВК Валерій Колісник. – Такий термінал коштує 68 тисяч гривень. Ніби й не велика сума, але школи самостійно не можуть дозволити собі таке придбати. В базу системи внесені дані всіх учнів, вчителів та персоналу. При вході в школу пристрій вимірює температуру і ми в базі бачимо, хто зайшов і в який час. Минулого року, наприклад, ми всім міряли температуру електронним термометром. А це значно довше. Нині скринінг відбувається миттєво.

Термінал безпеки виявить і стороннього відвідувача школи та одразу надішле інформацію на комп’ютер. Ще система може надсилати батькам СМС-інформування про час входу й виходу дитини із закладу.

–Якщо чужа людина зайде, пристрій доступ заборонить, – пояснює Колісник. – Але фізично не впустити може тільки технічний персонал. В ідеалі було б, якби стояв охоронець. Ще є можливість надсилати СМС батькам, коли учень приходить у школу й коли покидає її. Але ця функція поки не налаштована.

Аналогічний термінал безпеки є й у школі №3 міста Звенигородки. Має такий же функціонал, що й у Моринцях.

–Для нас система важлива, бо серед іншого, може визначити, чи дитина здорова, – розповідає очільниця відділу освіти Звенигородської міськради Лариса Кочерга. – Також має значення розпізнавання невідомих осіб. Разом з тим, термінал працює, як електронний журнал відвідуваності. Такий стоїть і в «третій» школі. Ми хочемо побачити дієвість цієї системи впродовж року. Важливо потім почути відгуки батьків та вчителів.

Поки триває тестовий період, в інші школи термінали не купуватимуть. За час експлуатації пристроїв освітяни хочуть впевнитись в їхній безвідмовності. Поки жодного хворого учня системи не виявили. У відділі освіти пояснюють це відповідальними батьками, які не пускають дітей до школи з температурою.