"Лялька мандрує світом": у черкаському краєзнавчому музеї відкрилась виставка

UA: Cуспільне мовлення

В обласному краєзнавчому музеї 12 жовтня, презентували виставку "Лялька мандрує світом". Його директорка Ірина Собко розповіла, що мотанки зібрали від майстринь з усієї Європи, щоб зробити це мистецтво відомим.

У національних строях, з головними уборами та прикрасами. Довкруж фоє краєзнавчого музею виставили мотанки з куточків України та світу.

"Близько вісімдесяти ляльок із країн Європи та з України зібрали тут", — розповіла директорка краєзнавчого музею Ірина Собко.

Майстриня Олена Черноус розповіла і про свою ляльку:

"Я створила ляльку «Чигиринка» і ще дві європейські лялечки".

За словами пані Олени, кожна з них особлива. Образи мотанок продумані до дрібниць, збережена і автентичність одягу.

"Шукали матеріали, вивчали. Нам же треба було дізнатися, в яких національних костюмах той чи інший народи".

Школяр Тимофій Мершук прийшов на виставку. Розповів, що вигляд цих жінок із тканини заворожує:

"Мені дуже цікаво, як вони їх оце робили. Як вони були зроблені. Мені подобається на них дивитись. Вони як живі люди, тільки зроблені із ниток".

За словами директорки музею Ірини Собко, мотанки збирали звідусіль, щоб популяризувати ляльку і тих майстринь, які займаються цим мистецтвом:

"Тут і талановитість, тут і творчість, але, в першу чергу, ми популяризуємо українську культуру".

Директорка додала, що ці мотанки подорожуватимуть і надалі. З краєзнавчого музею вони поїдуть на виставку до Києва. Побачити в Черкасах їх можна буде протягом місяця.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також Доброволець батальйону "Донбас" у Черкасах презентував книги про війну Черкащани здобули нагороду на Всеукраїнських спортивних іграх "Козацька наснага" Вперше в історії України черкасець виграв чемпіонат світу з хіп-хопу Пензлі в наплічнику та лекції поміж картин: як черкаські студенти стають художниками До дня художника у Черкасах відкрили виставку робіт місцевих митців