Планують завершити до кінця жовтня: на Черкащині зерновими засіяли 69% запланованих площ

UA: Cуспільне мовлення

Зерновими на Черкащині засіяли 69 відсотків від запланованих площ. Нині аграрії збирають вирощений врожай і сіють озимі, розповіла Суспільному начальниця відділу Управління агропромислового розвитку Валентина Сокирко.

На полях фермера Миколи Дубини залишилося засіяти озимою ще два гектари. По інший бік поля вже з'явилися сходи молодої пшениці: їй майже місяць.

За словами аграрія, сіють пшеницю на господарстві у три заходи. Вдалися до таких експериментів через постійну зміну клімату:

"Минулого року була велика засуха, а цьогоріч, як ніколи, дощі".

Сходи "ранньої" можна оцінити на тверду "п'ятірку", зазначив аграрій. Однак говорити про майбутній врожай зарано:

"Треба, щоб зима хороша була, якщо снігу багато випаде, тоді, звичайно, будемо старатися, щоб зібрати п'ять-шість тонн із гектара, це вже добре", – зауважив він.

Із запланованих 212 тисяч гектарів зерновими в області засіяли 69 відсотків площ. Завершити посівну кампанію збираються до кінця жовтня, розповіла начальниця відділу організації рослинницької продукції Валентина Сокирко.

"197 тисяч гектарів пшениці, 14 тисяч – озимого ячменю, майже дві тисячі – озимого жита", – зазначила вона.

За даними Управління агропромислового розвитку станом на сьогодні в осінній посівній лідирує Уманський район. Там фермери виконали план на 81% відсоток, на другому місці Звенигородський – 68%, за ним Черкаський 64 і Золотоніський – 60 відсотків.

Що відомоЧеркащина посіла друге місце по Україні по врожайності зернових культур, додала Валентина Сокирко.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також Зливи, туман та пожежна небезпека. ДСНС попередила про складні погодні умови На Черкащині оголосили "жовте" попередження через погодні умови