На Черкащині спостерігається зниження рівня злочинності – прокуратура

Новини Черкас

По області прокурорами досить ефективно організовано роботу всіх органів досудового розслідування, про що говорять конкретні цифри.

Так, досягнуто позитивної тенденції до зниження рівня злочинності, зменшення числа тяжких та особливо тяжких злочинів, проти життя та здоров’я особи, злочинних посягань проти власності. Спостерігається зниження кількості вчинених кримінальних правопорушень проти безпеки руху та експлуатації транспорту, яких зменшилося на чверть.

Про це йшлося під час оперативної наради з обговорення підсумків роботи прокуратури Черкащини за 9 місяців 2021 року. Нараду у середу, 13 жовтня 2021 року, провів керівник Черкаської обласної прокуратури Олександр Воронін. У заході взяли участь перший заступник, заступники керівника обласної прокуратури, керівники структурних підрозділів обласної прокуратури, керівники окружних прокуратур та їх заступники.

Керівник відомства відзначив загалом ефективну роботу підпорядкованого колективу обласної та окружних прокуратур.

Увага правоохоронних органів області також була орієнтована на викриття кримінальних правопорушень на пріоритетних напрямах та їх ефективне розслідування. Зокрема, зусилля правоохоронних органів спрямовано на розкриття корупційних кримінальних правопорушень, що дозволило скерувати до суду 76 обвинувальних актів про злочини з ознаками корупції.

У сфері охорони навколишнього природного середовища вчетверо більше виявлено кримінальних правопорушень при використанні надр, активізовано роботу щодо протидії незаконним порубкам лісу. Направлено до суду на третину більше (62) обвинувальних актів про вчинені кримінальні правопорушення проти довкілля.

Слідчими територіального підрозділу Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва прокурорів обласної прокуратури завершено розслідування у 23 кримінальних провадженнях шляхом скерування до суду обвинувальних актів, у тому числі на пріоритетних напрямах корупції та у лісовій сфері, не залишено поза увагою й сферу обігу наркотичних засобів.

За результатами досудового розслідування кримінальних проваджень, підслідних СУ ФР ГУ ДФС у Черкаській області, закінчено 24 кримінальні провадження, з яких 8 - направлено до суду, в тому числі 1 - щодо вчинення злочину у складі організованої злочинної групи стосовно 4 осіб.

За результатами представницької діяльності на захист інтересів держави відкрито проваджень за позовами прокурорів на 1,59 млрд грн, задоволено позовів на майже 950 млн грн, що більше, ніж минулого року. Ще понад 38 млн грн попереджено та 79 млн грн добровільно відшкодовано за закритими справами. Виконано судових рішень на 919 млн грн.

У сфері охорони навколишнього природного середовище заявлено позовів на суму понад 200 млн грн.

Реалізуючи представницькі повноваження у сфері охорони дитинства, прокурорами пред’явлено позовів на суму 231,5 млн грн, задоволено вимог прокурорів на суму 15,3 млн грн.

З метою забезпечення реального стану законності у піднаглядних органах та установах виконання покарань розглянуто 168 документів прокурорського реагування, до відповідальності притягнуто 198 службових осіб.