На Черкащині вперше розчищують річку Тальянку

Прочерк

У Тальному Черкаської області коштом обласного та міського бюджетів розчищують річку Тальянку.

Про це Укрінформу (https://www.ukrinform.ua/rubric-yakisne-zhyttia/3353838-na-cerkasini-vperse-rozcisuut-ricku-talanku.html)повідомив депутат обласної ради Ігор Новицький.

«Роботи розпочалися на початку листопада. Всього маємо почистити 1 кілометр 760 метрів русла від греблі цукрозаводського ставка до впадіння в річку Гірський Тікич. Кошти у червні виділила обласна рада. Трохи затримались, оскільки була довга процедура з оформленням усіх документів. Загальна вартість робіт – 1 мільйон 459 тисяч гривень. З них обласний бюджет профінансує 80% суми, а бюджет громади – 20%», – сказав Новицький.

Він нагадав, що упродовж років річку Тальянку та Гірський Тікич, куди вона впадає, забруднював місцевий цукрозавод. Русло річки взагалі ніколи не чистилося. Кілька останніх років цукрозавод не працює.

«Роботи плануємо завершити до кінця 2021 року. Вже розпочалися комплексні заходи: культуротехнічні роботи, очищення від намулу та відходів. Робітники ріжуть вздовж русла аварійні та перестійні дерева», – зазначив Новицький.

Довжина річки Тальянки становить 36 кілометрів, ширина від 3 до 5 метрів.

Фото: Вісті Черкащини