У Черкасах організували перевірки, аби нагадати правила пожежної безпеки

UA: Cуспільне мовлення

Двадцять будинків, які користуються пічним опаленням, перевірили рятувальники у селі Білозір'я на Черкащині. Як зазначила речниця Головного управління держслужби з надзвичайних ситуацій області Оксана Крутоус, у кожній оселі були порушення.

Село Білозір'я одне із найбільших на Черкащині: тут проживають вісім з половиною тисяч людей. У кожному другому будинку користуються пічним опаленням, розповів соціальний працівник Анатолій Березневич:

"У зв’язку із підвищенням ціни на газ, то близько половини користується твердим паливом".

Рятувальники перевіряли будинки, де живуть багатодітні родини, а також сім’ї, які стоять на обліку. Саме в їхніх помешканнях найчастіше стаються пожежі, зазначив чоловік:

"Опалення пічне може бути досить старе, давно побудоване. Можуть бути тріщини тощо".

Першим йшли до оселі Лариси Сможної. У неї дев'ятеро дітей. Жінка розповіла, що вночі будинок опалюють газом, вдень зігріваються пічкою. Після її огляду рятувальник Сергій Горбенко зробив господині зауваження:

"Біля топкового отвору знаходяться дрова, тут має бути металевий лист. Ще бажано, щоб не було цих речей, і перед початком опалювального сезону потрібно прочистити димохід".

Пані Лариса зазначила, що усі помилки усуне, адже безпека сім’ї – найголовніше:

"У нас є графік чергування, оскільки ми багатодітна сім'я, то ми кожні 10 – 15 хвилин приходимо до пічки, підкидаємо та підтримуємо температуру".

У наступному будинку рейдову групу зустрічають господарі. Микола Ждан розповів, що пічка — єдине джерело тепла в хаті, тож користуються нею щодня.

"Я з роботи приходжу о п'ятій, закидаю, розтопляю, або я, або жінка. Потім за цим слідкую, щоб жарок не впав, щоб не було сміття біля пічки".

Тут також є порушення, пояснив рятувальник:

"Потрібно, щоб була металева підкладка. І щоб горючі предмети не стояли біля пічки".

Такі рейди, за словами речниці держслужби з надзвичайних ситуацій області Оксани Крутоус, допомагають пильніше ставитися до пічного опалення:

"Найчастіше пожежі через несправність пічного опалення виникають у сільській місцевості. Ми відвідуємо домоволодіння і розказуємо як користуватися пічками так, щоб не трапилось пожеж у їхніх будівлях", — зауважила Оксана.

Такі інспектування по селах області відбуватимуться щотижня до кінця зими, додала Оксана Крутоус.

Що відомо

Від початку 2021 року на Черкащині через порушення правил під час опалювання будинків сталося дві сотні пожеж, загинуло 15 осіб. Це на 80 більше, ніж за аналогічний період 2020-го. Тоді загинуло двоє осіб.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також Щоб визначити ефективність: студенти черкаського університету тестують захисні маски Черкаські рятувальники дістали з підвалу жінку без свідомості У Черкасах на Дніпрі рятувальники допомогли рибалці дістатися берега