Фахівець розповів, яку рибу можна ловити у водоймах Черкащини

Dzvin.media

У водоймах Черкащини можна виловлювати рибу лише певного розміру. Про це Суспільному розповів начальник рибоохоронного патруля Віктор Іванько. За його словами, діє правило щодо допустимого мінімального розміру дозволеної до вилову риби.

“Забороняється ловити риб, менших за розміри, вказані в додатку Правил рибальства. Це означає, що є встановлені законодавством обмеження, які потрібні для того, аби жителі водойм могли досягти зрілості та пройти етап нересту. Це потрібно, аби збільшувалася популяція і для раціонального використання”, – зазначив Віктор Іванько.

Відповідно до правил, мінімальні розміри риб і водних безхребетних, дозволених до вилову становлять:

білий амур – 40 см;

білизна – 30 см;

головень – 24 см;

короп – 25 см;

сазан – 35 см;

лин – 20 см;

лящ – 32 см;

підуст – 25 см

плітка – 18 см;

синець – 22 см;

сом – 70 см;

судак – 42 см;

тараня – 18 см

товстолоб – 40 см;

чехоня – 24 см;

щука – 35 см;

рак – 10 см.

Проте, зі слів Віктора Іванька, на карася, рибця та бичка не встановлено обмежень щодо мінімального розміру.

“Правила також визначають максимально дозволений ненавмисний вилов риб і раків, менших за встановлений розмір. Він має становити не більше 30% від загального улову”, – додав він.

Черкаський рибоохоронний патруль закликає рибалок бути відповідальними та дотримуватися вимог природоохоронного законодавства і у випадку виявлення порушення Правил рибальства або Порядку придбання чи збуту водних біоресурсів невідкладно повідомляти на “гарячу лінію” Управління.