Місто великої води: депутати підтримали стратегію розвитку Черкас

Dzvin.media

Сьогодні на сесії Черкаської міської ради депутати проголосували за стратегію розвитку міста до 2032 року. “За” проголосувало 36 міських обранців. Перед голосуванням перед депутатами виступив очільник міста Анатолій Бондаренко.

За його словами, стратегія відображає змістовні та просторові пріоритети на найближчі 10 років і є головною передумовою для більш детального планування галузей розвитку міста.

Запропонована стратегія, над якою працювали фахівці міститьт чотири головних приорітети:

“Перший”: Дніпро – бренд та стиль міста

За словами Анатолія Бондаренка, саме Дніпро головна впізнаваність Черкас. !Черкаси – місто великої води” – від цього гасла можна відштовхуватить у розробці бренду міста, туристичної привабливості, тощо.

“Другий”: Економічне зростання

Тут мова йде про створення умов для економічного розвитку міста, зацікавлення підприємців у інвестиціях, позиціонування міста як надійного партнера та перспективної території для ведення.

“Третій”: Гармонійний розвиток особистості протягом життя

Мова йде про реалізацію соціальних проєктів, розвиток освіти та дозвілля.

“Червертий”: Комфортне, ефективне і розумне місто

Має на меті забезпечувати реалізацію проектів цифрової трансформації міста, покращення інфраструктури, тощо. Забезпечення високого рівня громадської безпеки міського середовища.

“Документ зроблений методологічно правильно, але він містить багато “води” і мало конкретики. Він схожий на реферат на вільну тему.” – розкритикував статегію депутат Павло Карась.

Так само як і більшість виступаючих наголошували, що варто відійти від “туризму та води” і зосередитися більш на економічному розвитку.

“Наша головна ціль – це ціль №2, економічна. Вже якщо буде робота, то будуть податки і відповідну буде і туризм і все інше”, – виступив Віктор Євпак.

А депутат Нарек Казарян запропонував окремо створити економічну стратегію розвитку міста.

Врешті після обговорення, за стратегію проголосуали представники усіх фракції.

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко подякував депутатам за результативне голосування.

“Вважаю це гарним підсумком першого року роботи новообраного депутатського корпусу. Особливо в контексті того, що досі в Черкасах ми не мали подібного фундаментального документу про майбутнє нашого міста. Дякую всім, хто працював над Стратегією Черкас – 2032: комітету стратегічного планування, депутатам, експертам, профільним департаментам, небайдужій громадськості, всім, хто знайшов час та вніс свої пропозиції. Дякую і за виважену критику. Усі разом ви провели колосальну роботу. Підійшли до неї не просто формально, а врахували й численні дослідження, проаналізували безліч документів.

Врешті ми чітко визначились, де ми є зараз, як ми хочемо прожити наступні десять років та чого прагнемо досягти. Як не мене, найважливіше, щоб люди в нашому місті із кожним роком жили краще, більше заробляли, почувались у безпеці, могли реалізувати себе в рідних Черкасах, були здоровими та щасливими, щоб люди в нашому місті відчували зручність та комфорт у абсолютно різних сферах.

Треба розуміти, що ухвалена сьогодні Стратегія – це ще не все. Аби досягти поставлених у ній цілей, попереду нас чекає велика робота. Під кожен пріоритет (а їх у нашому документі – чотири) продовжимо напрацьовувати план дій із конкретними проектами, які наблизять нас до мети. Я впевнений, що спільними зусиллями ми зробимо Черкаси найкращим містом!” – зазначив очільник Черкас.