Премія для мера. Політсили, які колись виступали проти Бондаренка, проголосували "За"

18000.com.ua

Черкаська міська рада сьогодні проголосувала за преміювання міського голови Анатолія Бондаренка. Серед тих, хто його підтримав, і головний опонент Бондаренка на минулих місцевих виборах.

"18000" розповідає про результати голосування за одне з найбільш резонансних питань сесії сьогодні.

Загалом проект підтримали 25 депутатів, 3 утрималися, 12 не голосували.

"За" голосували по 5 представників "Слуги народу" і "За майбутнє", по 4 від "Європейської Солідарності" та "Черкащан", по 3 від ОПЗЖ та "Голосу", ще 1 від "Батьківщини".

Не голосували – 12 депутатів. Двоє з них (Рубан і Карась) заявили про конфлікт інтересів. В цілому в розрізі фракцій не голосували: 3 "За майбутнє" та ЄС, 2 – "Слуга народу" та "Батьківщина", по 1 із ОПЗЖ та "Черкащан".

Утрималися від підтримки проекту – 3 депутатів із партії "Голос". Сергій Шмиголь зазначив, що преміювання чиновників такого рівня має визначатися показниками ефективності його роботи.

Натомість Віктор Євпак, який був головним опонентом Бондаренка на мерських виборах минулого року, преміювання підтримав.

Коментуючи своє голосування, у коментарі "18000" Віктор Євпак зазначив, що не вважає це "зрадою".

– Міський голова повинен заробляти дуже багато, адже він є менеджером бюджету, загальна сума якого – 3 мільярди гривень. На жаль, ми живемо за радянським трудовим кодексом, через що базова зарплата міських голів дуже популістична – близько 14 тис. гривень. Це неправильно і може спонукати до корупції. Тому міські ради по всіх містах голосують за формальні премії, щоб мери отримували нормальну винагороду, – сказав Євпак.

При цьому на початку цього року "Голос" не підтримав преміювання для міського голови.

Нагадаємо, у ході виборчої кампанії Євпак неодноразово звинувачував Бондаренка у використанні "брудних" прийомів проти нього. Він викликав його на поліграф, розповідав про "корумповану владу" у місті, заявляв. Уже після виборів Євпак заявляв, що Бондаренко "очолює ОПГ". Також критикували Бондаренка і представники "Слуги народу". Наприклад, кандидат від партії на міського голову Віталій Ільченко попереджав про "фейки" від Бондаренка, звинувачував його у брехні тощо. У свою чергу Бондаренко заявляв про те, що партії "Слуга народу" "немає чого ловити" у Черкасах.