Борців за незалежність України відзначили міськими нагородами

Rada.Сherkassy.ua

Вручити міські нагороди двом борцям за незалежність України ухвалили депутати Черкаської міської ради під час сесії 25 листопада.

Вони проголосували за рішення нагородити пам’ятним знаком «За заслуги перед містом Черкаси» ІІІ ступеня Борушевську Віру Григорівну (посмертно) та присвоїти звання «Почесний громадянин міста Черкаси» Губарю Станіславу Івановичу (посмертно).

2020 року Віра Борушевська визнана Черкаським міськвиконкомом борцем за незалежність України у ХХ столітті (статус визначений Верховною Радою України). Уродженка с. Княже неподалік м. Золочеве на Львівщині. Зв’язкова ОУН-УПА під псевдонімом «Трава» з 1943 року, яка 14.09.1948 постановою особливої наради при МДБ СРСР була засуджена на 10 років та 8 років провела у таборі далекого м. Балхаш, що в Казахстані. Вийшла на волю 1956 року. Реабілітована 1993 року на підставі ст. 1 Закону Української РСР від 17.04.1991. У неволі познайомилася з майбутнім чоловіком Василем Борушевським, який також був ув’язнений через членство в УПА. Побралися після звільнення, але в Україну повернутися їм не дозволили, тож поселилися в Рязані та лиш через кілька років переїхали до Черкас і надалі з нашим містом пов’язано решту їхнього життя. Чоловік працював монтажником, а вона – різноробочою.З радістю зустріли проголошення незалежності України.Тривалий час Борушевська очолювала Черкаську обласну організацію Всеукраїнського братства ОУН-УПА ім. генерала Романа Шухевича, особливу увагу приділяла патріотичному вихованню молоді міста.11 травня 2021 року Віра Борушевська відійшла у вічність.

Станіслав Губар (16.02.1936 - 16.08.1996) - учасник боротьби за незалежність України у ХХ столітті, доктор економічних наук, професор, колишній завідувач кафедри економіки, організації і управління виробництвом Черкаського інженерно-технологічного інституту (нині Черкаського державного технологічного університету). Він зробив вагомий особистий внесок у становлення та розвиток вищої освіти в державі, організацію освітньої та наукової діяльності університету, підготовку висококваліфікованих фахівців.

«Від імені усієї територіальної громади висловлюю глибоку вдячність Вірі Борушевській та Станіславу Губарю за патріотизм і високосвідому громадянську позицію, багаторічну послідовну боротьбу за незалежність України. Хоча їх уже й нема поруч з нами, але життя цих достойників – це взірцевий приклад для підростаючого покоління Черкас та для кожного з нас», - зазначає міський голова Анатолій Бондаренко.