На Черкащині близько 2,6 робітників не отримали вчасно заробітну плату – статистика

Новини Черкас

Про це повідомили у Головному управлінні статистики у Черкаській області.

За даними відомства, у січні–листопаді 2021 року розмір середньої номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій (із кількістю працюючих 10 осіб і більше) порівняно з відповідним періодом 2020р. збільшився на 21,9% і становив 11742 грн.

До видів економічної діяльності з найвищим рівнем оплати праці відносилися фінансова та страхова діяльність, державне управління й оборона; обов’язкове соціальне страхування, а серед промислових видів діяльності – виробництво автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів, інших транспортних засобів, виробництво комп’ютерів, електронної та оптичної продукції, постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, виробництво хімічних речовин і хімічної продукції, виробництво основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів, де заробітна плата перевищила середній показник по економіці в 1,2–2,2 рази.

Найнижчий рівень заробітної плати спостерігався в діяльності у сфері творчості, мистецтва та розваг, поштовій та кур’єрській діяльності, текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів і не перевищував 64% від середнього рівня по економіці.

Індекс реальної заробітної плати (з урахуванням змін споживчих цін) у січні–листопаді 2021р. порівняно з січнем–листопадом 2020р. становив 109,7%.

Cума заборгованості з виплати заробітної плати (дані наведено по юридичних особах, активних на початок року, із урахуванням цензу за кількістю найманих працівників) протягом листопада 2021р. зменшилась на 1,6 млн.грн або на 3,3% і на 1 грудня 2021р. становила 47,0 млн.грн. Серед видів економічної діяльності найвагоміше зменшення суми невиплаченої заробітної плати спостерігалося в охороні здоров’я (на 723,4 тис.грн), державному управлінні й обороні; обов’язковому соціальному страхуванні (на 558,1 тис.грн), діяльності у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування (на 248,5 тис.грн), складському господарстві та допоміжній діяльності у сфері транспорту (на 217,0 тис.грн), виробництві електричного устатковання (на 195,0 тис.грн). Проте збільшилась сума боргу з виплати заробітної плати у сільському господарстві, лісовому господарстві та рибному господарстві на 134,0 тис.грн, водопостачанні; каналізації, поводженні з відходами – на 100,7 тис.грн.

Кількість працівників, які вчасно не отримали заробітну плату на 1 грудня 2021 року, становила 2,6 тис. осіб, або 1,3% від середньооблікової кількості штатних працівників, зайнятих в економіці. Кожному із зазначених працівників не виплачено в середньому 17,9 тис.грн, що в 1,5 рази перевищує середню заробітну плату за листопад 2021р.