У Новомосковську обговорили надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї

Полезная газета

Днями, з метою співпраці при сприянні економічній самостійності малозабезпечених сімей, директор Новомосковського міськрайонного центру зайнятості Сергій КАДЕВИЧ провів робочі зустрічі з начальником Управління та соціального захисту населення міста Новомосковська Галиною ГОРБАЧ та начальником Управління соціального захисту населення Новомосковської райдержадміністрації Вікторією ПОЛОВИНКОЮ. В ході зустрічі обговорили та відпрацювали алгоритм дій щодо організації роботи з надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї відповідно до чинного законодавства.

Довідково:

З 1 січня 2022 року набирав чинності Порядок надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, затверджений постановою КМУ від 21.04.2021 № 397 «Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей», яким врегульовано механізм надання фінансової допомоги, її розмір та підстави повернення.

– Фінансова допомога надається одноразово за заявою непрацюючої працездатної особи з числа членів малозабезпечених сімей, у разі її реєстрації як безробітної в установленому порядку у державній службі зайнятості.

– Фінансова допомога є безготівковою, поворотною та безвідсотковою. Надається шляхом закупівлі обладнання та матеріалів, передбачених бізнес-планом особи.

– Розмір фінансової допомоги не може перевищувати 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому приймається рішення про її надання (на початок 2022 року це 97500 грн).

– Фінансова допомога повертається однією сумою протягом 30 календарних днів після закінчення трирічного строку з дати її отримання або достроково частинами відповідно укладеного графіку.

– Сума фінансової допомоги, що повертається особою, зменшується на суму сплачених нею податків, зборів (обов’язкових платежів) і єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом періоду її отримання.

– Фінансова допомога не повертається, якщо особою, яка виявила бажання провадити підприємницьку діяльність: за трирічний період з дати отримання фінансової допомоги – сплачено податки, збори (обов’язкові платежі) і єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в сумі, що перевищує суму наданої фінансової допомоги;

у перший рік з дати отримання фінансової допомоги працевлаштовано за направленням центру зайнятості не менше ніж двох непрацюючих працездатних осіб із числа членів малозабезпечених сімей строком не менше ніж на два роки. – Сума фінансової допомоги не враховується під час обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї для призначення всіх видів державної соціальної допомоги та житлових субсидій, які відповідно до законодавства надаються залежно від сукупного доходу сім’ї . Для отримання більш детальної інформації щодо отримання фінансової допомоги, звертайтеся до Новомосковського міськрайонного центру зайнятості.

Телефони для довідок (0569)38-03-47, (068) 964-00-38 або за адресою: м. Новомосковськ, пл.. Перемоги, 8