На Рівненщині наприкінці січня на дітей чекає обов`язкове щеплення від поліомієліту

ITV

Наприкінці січня на дітей віком від 6 місяців до 6 років чекає обов'язкове щеплення від поліомієліту.Це стосується малюків, які не отримали потрібні щеплення від поліомієліту вчасно або отримали їх із порушенням Національного календаря профілактичних щеплень.

Дітей планово щеплюватимуть інактивованою поліовакциною (ІПВ),повідомили у пресслужбі МОЗ.

Після завершення цього раунду буде проведено три тури додаткової імунізації дітей до 6 років оральною поліовакциною (ОПВ).

Поліомієліт загрожує величезній кількості невакцинованих та не повністю вакцинованих дітей невиліковним паралічем і навіть смертю.Єдиним і безальтернативним захистом від хвороби є щеплення. Я закликаю батьків негайно перевірити, чи зробили вони всі щеплення своїм дітям, - заявив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

У Міністерстві стурбовані ситуацією із щеплення дітей від цього недугу, адже восени вже спостерігався спалахполіомієліту, тоді у 20 дітей на Рівненщині й Закарпатті виявили поліовірус.

Відповідно до календаря профілактичних щеплень, дітей вакцинують від поліомієліту у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 і 14 років. Це можна зробити в державних поліклініках безоплатно. Діти від 6 місяців до 6 років, які не отримали потрібні щеплення від поліомієліту вчасно, будуть вакциновані інактивованою поліовакциною. Вакцинація стартує наприкінці січня 2022 року, - зазначивдиректор департаменту цивільного захисту та охорони здоров'я населення ОДА Олег Вівсянник.

За його словами, на Рівненщині проживає 70 698 дітей віком від півроку до 6 років. 4201 дитина не має жодного щеплення від поліомієліту. 1111 дітей вакциновані однією дозою.

До слова, відомо чипозбавлять прав батьків, які відмовляються вакцинувати дітей від поліомієліту.

Нагадаємо, наРівненщині судитимуть дубенчанку за махінації з ковід-сертифікатами.