Мер пояснив, що не має права забороняти УПЦ МП

Кропива

Міський голова Анатолій Бондаренко пояснив своє ставлення до можливості заборони УПЦ МП в Черкасах.

Про це пише Про все.

"Це Верховна Рада має ухвалювати такі рішення, - пояснює Анатолій Бондаренко. - Ще є військова адміністрація. Це точно не в компетенції Черкаської міської ради. Точно так, як і не в компетенції Конотопа. Гадаю, Синод давно мав би зробити засідання. Загалом, моє ставлення до цього всього, як і у всієї країни".

Жодного звернення до міської ради, з приводу заборони російської церкви, поки не надходило.

Керуючий партнер Юридичної фірми Результат Максим Полішкевич говорить, що заборонити діяльність Московського патріархату на рівні місцевої влади неможливо, а подібні рішення є скоріше популістичними, в кращому разі ідеологічно мотивовані.

- Такі рішення прийняти можна, але вони незаконні і їх неможливо виконати. Якщо юридична особа зареєстрована на рівні держави і визнається на такому рівні, то на рівні громади її заборонити неможливо, - каже Максим Полішкевич.

Нагадаємо, міський голова Конотопа 3 травня видав розпорядження про заборону діяльності Української православної церкви Московського патріархату на території Конотопської міськради. За 3 дні потому його колега, мер Броварів, підписав таке ж розпорядження.