Казкотерапія: у Черкасах для дітей-переселенців проводять творчі заняття

UA: Cуспільне мовлення

Черкаська письменниця Анна Григорович організувала в Черкасах казкотерапію для дітей переселенців. Щоб відволікти їх від пережитих подій, вона знайомила дітей із героями своїх творів і намагалася обговорити зміст та враження.

На заняття з казкотерапії прийшли діти різного віку. Поки очікували на початок зустрічі з письменницею — малювали. Шестирічний Владислав з Харкова розповів, що це його улюблене заняття і показав свою розмальовку:

"Це — Батьківщина-Мати", – пояснив він.

Письменниця Анна Григорович зачитала історію зі своєї книги "Три дні з життя Єви". Для кращого сприйняття роздала роздруковані ілюстрації з книги, які діти могли розмалювати.

Переселенка з Чернігова Аліна розповіла, що з творами письменниці вже знайома, бо деякі з них їй читала мама.

"Письменниця пише книжки дуже гарні", – розказала Аліна.

Після зустрічі всім учасникам подарували різноманітні книги. П’ятирічна Лілія з Волновахи обрала таку, щоб вчити букви. Сказала, що заняття було цікаве:

"Мені сподобалося, що ми малювали й нам читали книжку", – пояснила дитина.

Вікторія з трирічною донькою приїхала з міста Суми. Жінка розповіла, що такі заняття допомагають дитині швидше адаптуватися в соціумі.

"Нам три роки, ми тільки розпочинаємо читати. Взагалі цікаві поки тільки картинки, але вже дослухається. На ніч починаємо читати, вдень перед сном. Нині такий період, коли дитині потрібно йти в садочок, потрібно звикати до оточення, до дітей, до соціуму. Тому, звичайно, такі заняття дуже потрібні, особливо зараз, у такий період для нас складний, коли ми переїхали в інше місто. Для дитини це стрес перш за все", – розповіла сум'янка Вікторія.

Різноманітні заняття допомагають дітям-переселенцям відволіктися від пережитого стресу, сказала педагогиня Марія Полікарпова.

"Вони тут в спокої знаходяться й обирають такі роботи творчі. Творчість, як і праця, заспокоює. Діти у нас вишивають, розмальовують, розписують", – розповіла педагогиня.

Анна Григорович займається казкотерапією з 2009 року, відколи вийшла її найперша книга. Та з початком воєнних дій ця методика стала ще більш актуальною, розказала письменниця.

"Я беру свої сюжети, свої цікаві історії, адже кожен мій сюжет казковий, він з глибоким філософським сенсом. Я намагаюся робити книжки не такими прямо повчальними, без менторства. Це цікаві пригодницькі сюжети, але які спонукають розмірковувати. Інколи це дуже весело, інколи це дуже серйозно, інколи ми починаємо малювати, а інколи ми раптом починаємо співати й особливо я люблю, коли діти танцюють", – прокоментувала письменниця.

За словами Анни Григорович, такі заняття проводитиме й надалі, аби в дітей було більше позитивних емоцій.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

Гралися, щоб забути війну: в Черкасах рятувальники допомагають дітям-переселенцям долати стрес Хочуть піснею підтримати ЗСУ: в черкаському виші створили вокальну студію