На Черкащині тренуються тероборонівці

Прочерк

На Черкащині на ситуативно-тренувальному полігоні відбуваються навчання Черкаської територіальної оборони. Бійці відпрацьовують вогневу підготовку, тактичні, медичні, психологічні навички.

Про це з місця події повідомляє кореспондент «Прочерку».

– Люди вмотивовані, мають гарний бойовий дух. Такі навчання необхідні й мають велике значення, – каже військовий із позивним Вусач. – Сьогодні – заняття з тактичної медицини і тактичної підготовки. Тактична підготовка включає пересування по місцевості різними форматами, ведення вогню з різних положень, саперну підготовку.

Як зазначив Вусач, у кожного бійця є сильні сторони і певні вади, але всі хлопці – цікаві, неродринарні. Тут зібралися люди різного віку і різних цивільних професій: є бізнесмени, вчителі, інженери. «Багатьох поєднала біда», – каже Вусач.

Приміром, він сам – освітянин, до війни викладав у виші. Має за плечима строкову службу. Бойового досвіду поки що не має, але навчається.

– Навчання – щодня, без вихідних. Бувають і вдень, і вночі, – каже боєць.

Тим часом, інструктор із позивним Крафт навчає групу бійців тероборони навичкам стрільби й пересування:

– Що впало на землю, те вже не ваше не піднімаємо! Найстрашніший і дуже болючий момент – це пересування. Ноги трохи зігнуті, рухаємося швидко! – роз'яснює інструктор.

Ще один важливий елемент тактичної підготовки – окопування. Окопаний боєць – захищений, тому тренування з окопування бувають щодня. Норматив – 30 хвилин.

У цивільному житті Крафт виробляє декор для весіль, має свою майстерню. Свого часу близько п’яти років навчався військовій справі. 25 лютого прийшов у тероборону.

– Побачив цю навалу.... Вона зробила нас єдиним кулаком, – каже Крафт. – Вороги не очікували, що ми з таким запалом будемо захищати країну... Як інструктору, мені доводиться працювати з різними людьми. Були хлопці, які ще не знали зброї, були ті, хто вже вмів тримати її в руках. Дехто навіть пройшов АТО – вони тепер діляться своїм досвідом. Загалом, пройшовши навчання, буквально кожен із наших бійців зі зброєю на «ти», – каже інструктор Крафт. – Ще трохи – і будуть готові до участі в бойових діях. Важливо ж не тільки вміти стріляти. Піхота має бути єдиним кулаком. Тож має значення бойове злагодження, і цьому теж усі вчаться.

Крім тактичної підготовки, хлопці з тероборони сьогодні відпрацьовували й навички з тактичної медицини: вчилися евакуйовувати поранених товаришів із поля бою (а після цього – обговорювали, наскільки правильно все робили), під керівництвом медика навчалися накладати турнікети.

– Боєць, якому правильно наклали турнікет, ще дві години може продовжувати бій, – розповідає бойовий медик Настя, яка до війни працювала в обласній лікарні. – Кожен боєць має індивідуальну аптечку бійця ЗСУ. Навички її використання мають бути доведені до автоматизму, тому заняття з аптечкою бувають щодня. У разі втрати аптечки боєць має негайно звернутися до бойового медика роти, щоб отримати нову.

За словами інструкторів, сила українського війська – не лише в бойовому дусі й належному матеріальному забезпеченні, а ще й у тому, що воно навчається по сучасних стандартах НАТО. Тоді як росіяни тренуються за традиціями ще Другої світової війни... Назарій Вівчарик, Максим Степанов