"Про заробіток зараз не може йти мови": автобусів з Черкас до Умані значно поменшало

Про все (Черкаси)

Останім часом ціни на автобуси сполученням Черкаси-Умань не підвищували. Наразі доїхати цим напрямом до кінцевої точки коштує 329 гривень. Від початку повномасштабної війни, кількість автобусів значно скоротилась. Пасажирів також поменшало.

«День на день не приходиться. Буває, що є пасажири, а буває – навпаки, - розповідає у коментарі для "Про все" диспетчерка черкаської автостанції №2 Надія Миколаївна. - Квиток до Умані коштує 329 гривень. Тобто, з часу першого подорожчання вартість не змінилась дуже. Пасажири розуміють, бо у всіх одне горе. Водночас, в автобусі квиток може коштувати іншу суму. Чому так - треба запитувати у перевізника. З початку війни кількість пасажирського транспорту на маршрутах зменшилась. Приблизно, третя частина лишилась з того, що було раніше.

Перевізники змушені "розкидати" ціну на наявну кількість пасажирів, аби поїздка окупила себе.

«Вартість залежить від пасажиропотоку. Якщо є маса людей, то ціну можна знизити, - пояснює в коментарі для «Про все» підприємець із Звенигородки Артур Габріелян. - Також важливо, скільки автобус витрачає пального. Власник «Еталону» і власник мікроавтобуса несуть різні витрати. Кожен підприємець ставить свою ціну. Пасажирів стало набагато менше. Сьогодні в мене виїхав ранішній рейс до Черкас і був лише один пасажир. У Шполі взяв ще одного. Я пустив рейси через села. Там ще кілька людей сіли. Квиток із Звенигородки коштує 200 гривень. Про заробіток зараз не може йти мови».

Із 6 автобусів підприємця зараз на маршруті тільки 3.

«Графіків купа, а сенсу їздити немає, - розводить руками Габріелян. - Раніше прибуток був за рахунок студентів, які перед вихідними їхали додому й потім поверталися на навчання. Цього всього нестало. Зараз хтось до родичів може поїхати чи в лікарню».

Перевізники між собою не домовляються, аби ціна на квиток була у всіх однакова.

«Немає єдності, щоб по команді всі підняли вартість, - каже підприємець. - Тому люди іноді запитують, мовляв, чого в тебе дорожче, а в іншого дешевше. Для декого перевезення не є основним заробітком. Такі можуть собі дозволити ставити нижчу ціну. Заробив на ковбаску, то й добре».

Серйозною проблемою для перевізників залишається дефіцит пального. Габріелян зробив собі запаси палива на випадок більш серйозної паливної кризи. Майже щодня їздить заправками Черкас і намагається придбати якомога більше солярки.

Окрім вартості проїзду, деякі перевізники підняли також ціни на «передачі». Раніше ця послуга коштувала в межах 30 гривень, тепер – 50 гривень.

Нагадаємо, із Черкас здорожчав проїзд до столиці України - Києва. До повномасштабної війни квиток коштував 200 грн, то зараз він вартує 300. На черкаських автостанціях говорять, що квитки дорожчатимуть і надалі.