У Черкасах забруднене повітря, - гідрометцентр

Про все (Черкаси)

З 2 по 7 травня Черкаський обласний гідрометцентр дослідив 395 проб атмосферного повітря. Зафіксовано зростання забруднення повітря пиловими домішками, майже в 2 рази по всьому місту.

Це можна пов'язувати з тривалим періодом відсутності суттєвих опадів. Також, виявлені інші речовини, що за середньодобовим вмістом у повітрі перевищують їх гранично допустиму концентрацію (ГДК с.д.).

Перевищення по районах міста мають такі речовини:

- формальдегід – від 1,3 до 3,2 ГДК с.д. – по вулиці Гетьмана Сагайдачного у Дніпровському мікрорайоні;

- пилові домішки – 1,3 – 2,0 ГДК с.д. – з 2 по 6 травня в центрі міста, Південно-Західному та Дніпровському мікрорайонах.

- аміак – 1,2 – 1,8 ГДК с.д. з 2 по 6 травня в Дніпровському мікрорайоні та 1,3 ГДК с.д. в Південно-Західному мікрорайоні 2 травня.

Вміст інших контрольованих домішок знаходився в межах допустимих значень.

Найбільш забрудненим районом міста залишається Дніпровський мікрорайон. Порівняно з попереднім тижнем, спостерігається значне підвищення по всіх районах міста завислих у повітрі пилових речовин. Несуттєво підвищились концентрації сполук оксиду азоту та аміаку. Несуттєво понизились концентрації формальдегіду.

За прогнозом, з 12 травня стрімко підвищиться температура повітря. Очікується вночі - 8 -10° тепла, вдень – 25-27°. Суха жарка погода сприятиме зростанню рівня забруднення атмосферного повітря у Черкасах.