Чоловік, щоб не сплачувати кошти в бюджет, продав 124 білбордів своїй дружині

Прочерк

За принципової позиції Черкаської обласної прокуратури доведено у господарському суді незаконність угоди відчуження рекламних конструкцій типу білборд, розташованих у м. Черкаси, інформує пресслужба Черкаської обласної прокуратури.

Установлено, що приватне підприємство мало борг перед міським бюджетом за користування місцями під розміщення білбордів у сумі 3,1 млн грн.

З метою ухилення від виконання судового рішення про сплату вказаної суми, здійснило продаж свого майна – 124 рекламних засобів типу білборд пов’язаній з ним іншій юридичній особі.

Зокрема, як з’ясовано з публічно доступних даних декларації представника органу місцевого самоврядування, засновники та керівники обох підприємств є чоловіком та дружиною.

У суді прокурор довів, що спірні правочини вчинені боржником у період настання у нього зобов’язання із сплати заборгованості перед бюджетом, спрямовані на втрату боржником платоспроможності, що вказує на недобросовісність боржника та наявність в угодах ознак так званого фраудаторного правочину.

Господарським судом Черкаської області 10.05.2022 за позовом Черкаської окружної прокуратури визнано недійсними договори купівлі-продажу рекламних конструкцій, кошти від реалізації яких на виконання судового рішення мають бути скеровані до бюджету міста Черкаси.