Черкащина тримає стрій, – Ігор Табурець з підсумками тижня життя області

Черкаська ОДА

Як минув ще один тиждень із життя області розповів її очільник Ігор Табурець в ефірі телеканалу “Суспільне: Черкаси”. Зокрема, закцентував увагу на забезпеченні потреб у пальному, продовольстві, співпрацю з бізнесом, освіті для учнівства Черкащини та влаштуванні вимушено переміщених осіб в регіоні. Про пальне Ситуація в області, як і в усій Україні, непроста. Оскільки ворог завдає ударів по об’єктах інфраструктури, а саме паливно-енергетичного комплексу. Президент і Кабмін вживають усіх заходів задля налагодження постачання палива. Востаннє логістичні проблеми такого масштабу наша країна вирішувала у 1943 – 1944 роках. Зараз фактично з нуля доводиться вибудовувати всю інфраструктуру постачання нафтопродуктів.

На Черкащині усі служби та підприємства, що забезпечують життєдіяльність області, з пальним. Ми подбали і про запас. Прохання до цивільного населення незмінне – зменшити кількість поїздок на приватному транспорті до стабілізації ситуації. Про продовольство У цій сфері ситуація стабілізувалась практично до рівня, як було до початку повномасштабної війни. Нова логістика постачання продовольства налагоджена, системних проблем немає.

Окрім того, Черкащина стабільно допомагає областям, що постраждали в результаті бойових дій. У нас працюють логістичні хаби. Відправляємо продовольство, будівельні матеріали. Лише на Київщину ми вже відправили понад 800 тонн продовольства. Про бізнес Релокація бізнесу з «гарячих» областей наразі триває. До нас уже переїхали 20 підприємств, ще 11 – у процесі. Зокрема, це підприємства торгівлі, деревообробної та легкої промисловості, харчової промисловості, а також із виробництва будівельних матеріалів.

Наша військова адміністрація надає всю потрібну допомогу. Про посівну Наближаємось до перемоги на цьому фронті. Були перестороги на початку, як минатиме посівна, враховуючи війну. Але наші аграрії впорались із усіма викликами.

Наразі ми засіялись уже на 80% від плану. Нині триває посів технічних культур: цукрового буряку, соняшнику, сої. Картоплі вже висаджено 93% від наміченого, інших овочів – 81%. Про освіту Ураховуючи безпекові питання, поки ми не можемо відновити звичну роботу всіх дитсадків по області. На сьогодні це вдалось зробити у 31 закладі.

Водночас усі школи області й надалі працюють в онлайн-форматі, наближаємось до завершення навчального року. Останній дзвоник цьогоріч відбудеться 27 травня. Ми його називаємо формальним. Окремим порядком дозволяємо проводити зустрічі випускників у форматі офлайн. Про переселенців На Черкащині останнім часом спостерігаємо тенденцію до зменшення кількості нових внутрішньо переміщених людей. Пов’язую це з успішними діями Збройних Сил України.

Натепер в області майже 119 тис. нових жителів. Найбільше – в Черкаському районі.

Практично всі вже мають статус ВПО.

Ми маємо потенціал для додаткового розміщення переселенців: можемо ще прийняти 25-30 тис.