В обласній лікарні хваляться працевлаштованими медиками-переселенцями

Про все (Черкаси)

Фото: Суспільне. Черкаси

Зараз у КНП працюють 28 медиків, які були змушені виїхати з регіонів, де йшли або тривають бойові дії. В обласній лікарні нових працівників беруть на вільні ставки.

Про це розповів головний лікар закладу Віталій Шило, пише Суспільне.

- До початку повномасштабної війни ми планували зменшити кількість ліжок, відповідно, і ставок. Але з початку війни переглянули це рішення і залишили все, як було. На вільні ставки беремо медичних працівників", – пояснив він.

Анестезіолог із Маріуполя Володимир Моздалевський розповів: із початку війни він рятував поранених. Але заклад, де пропрацював 20 років, розбомбили росіяни.

Лікар Володимир Моздалевський

- Ми з Маріуполя виїхали 15 березня. Саме тоді в нашому районі почалися авіаційні бомбардування. До своєї лікарні я вже не зміг доїхати, – розповів медик.

Нині замість реанімації Маріупольської міської лікарні чоловік працює в обласній у Черкасах. Війна внесла корективи в життя, але не в покликання допомагати людям.

- Вирішив не сидіти без діла. Все життя був медиком, тож влаштувався на роботу в лікарню. Зустріли нас дуже добре. Є на що подивитися, я багато для себе відкрив нового й цікавого, - додає він.

Черкаський лікар Богдан Муковоз зауважив, що людей бракувало, тому поповненню у анестезіологічній бригаді радіють.

- Нова людина в колективі – це новий підхід до лікування пацієнтів, тому ми, звісно, обмінюємося досвідом, – розповів він.

Евеліна Касьянова

Без роботи не залишилася і жителька Маріуполя Евеліна Касьянова. До нового офтальмологічного кабінету, зі слів жінки, вона ще звикає.

- Я наразі працюю на пів ставки. Трудова книжка та інші документи залишилися на попередній роботі. Сама лікарня не працює, її вже не існує, – пояснила медикиня.

Роботу там, удома, зазначила жінка, не хотіла полишати до останнього.

- Це тяжко психологічно – надавати допомогу, коли навколо обстріли і стіни трусяться. Важко це згадувати, - додає вона.

У Черкасах пані Евеліна місяць. Пацієнтів ще вивчає, але вони її вже впізнають.

Зауважимо, що з початку повномасштабного вторгнення в обласних комунальних закладах працевлаштовані майже 50 переселенців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молодий черкаський лікар звинувачує керівництво обласної лікарні у втраті роботи через переселенців