Поклали квіти та молилися: у Черкасах вшанували пам'ять жертв політичних репресій

UA: Cуспільне мовлення

У Черкасах до пам’ятного знаку жертвам політичних репресій поклали квіти та згадали загиблих хвилиною мовчання. Про це передала власна кореспондентка Суспільного з місця події Анна Іщенко.

До пам’ятника жертвам політичних репресій, щоб вшанувати безневинно закатованих земляків, які постраждали від тоталітарного режиму наприкінці тридцятих-сорокових років минулого століття, поклали квіти та провели поминальну панахиду.

За словами священника протоієрея Андрія Шпунта, репресії часів минулого століття багато чим заклали основу сьогоднішнім подіям в Україні — війні, окупації Криму.

"Адже саме під час голодоморів та репресій схід і південь нашої країни масово заселяли російським населенням, аби створити базу імперського режиму, щоб волелюбний український народ потроху забував, що у нього була і має бути власна держава".

Читайте також: Врятувала від смерті сотню дітей: у Черкасах згадують Олександру Шулежко

На кладовище до пам'ятного знаку прийшла черкащанка Галина Мощенко, вважає, що пам'ять про репресії та ушанування жертв, є способом не допустити повторення таких подій.

"Моя родина зазнала політичних репресій: в 50-му році батько, мати, брат, я і бабуся були вислані в Сибір. Ми були там вісім років. Це страшні події в нашій родині. А нині ворог той самий хоче винищити Україну та український народ".

Що відомо Згідно зі свідченнями розсекречених архівів і документів СБУ, в Україні з 1935 по 1951 роки жертвами репресій стали понад 12 мільйонів людей. На Черкащині 50 тисяч людей стали жертвами політичних репресій, 25 тисяч – депортовано, а 35 тисяч – розстріляно. Читайте також У Чернігові унаслідок попадання російського снаряда в бойову машину загинув черкащанин Джаз просто неба: в Черкасах відбувся концерт на підтримку ЗСУ