Нового житла не буде: у міській раді розповіли, як відновлюватимуть будівлю по вул.Попудренка

У Чернігівській міській раді вирішили відремонтувати будинок по вул. Попудренка,16 та поставити крапку у цьому питанні.

Спершу планували залучити інвестора, який зніс би гуртожиток та побудував би тут багатоквартирний будинок. Таким чином, жителі могли б отримати компенсацією за власні квадратні метри.

Втім на конкурсний відбір інвесторів-забудовників для зведення нового житлового будинку, замість зруйнованого, не було подано жодної пропозиції, тому конкурс визнали таким, що не відбувся.

За словами міського голови Владислава Атрошенка, приватні забудовники не бачать для себе комерційної вигоди у будівництві нового будинку за адресою Попудренка,16. Отож все, що залишається робити, це ремонтувати будинок з приватними квартирами коштом чернігівських платників податків. Проте, Владислав Атрошенко наголосив на тому, що це буде перший і останній такий ремонт приватної власності у Чернігові, який буде здійснюватись коштом міського бюджету.

- Приватним забудовникам економічно нецікаво здійснювати будівництво нового будинку по Попудренка,16. У тому числі через те, що безпосередньо у власників квартир у цьому будинку немає єдиної думки з приводу участі у програмі сприяння забезпечення новим житлом мешканців непридатного для проживання та застарілого житлового фонду. Адже власники чотирьох квартир, які відмовились від участі у програмі, потім можуть просто шантажувати забудовників і замість своїх кімнат по 14 м2 вимагати по декілька квартир від інвесторів. Також певних складнощів додають і змінені нормативи, які впливають на будівництво. Всі ці моменти у сукупності роблять ідею будівництва нового житла економічно непривабливою, - сказав мер Чернігова.

За словами заступника міського голови Олександра Атрощенка, вже доопрацьовується кошторисний розрахунок, який згодом буде переданий на експертизу. Після цього розпочнеться реалізація капітального ремонту будинку.

Як відомо, трагедія по вул.Попудренка сталась у грудні 2016 році. Тоді обвалилась стіна будинку на 4 поверху. 180 мешканців гуртожитку втратили кімнати. Травмувалися семеро людей та загинула 25-річна жінка.

Джерело: Чернігівська міська рада