Спеціальний верхній одяг для людей на візках створили у Чернігові

Дощовики, фліски, куртки та пончо – такий спеціальний одяг для людей, що пересуваються на візках розробили у Чернігові. Колекцію представили сьогодні у геріатричному пансіонаті його підопічні. Ідея створення таких речей виникла у міського об’єднання інвалідів «Шанс». За підтримки бізнесу створила колекцію конструкторка одягу Олена Кисельова, а всі речі після показу подарували моделям.

Олена Лещенко мешкає у геріатричному пансіонаті 18 років. 20 — їздить на візку. Спеціального одягу у неї ніколи не було. У ролі моделі вона теж вперше. Каже, її побажання щодо вдосконалення накидки від дощу врахували.

Ідею створення спеціального одягу для людей на візках запропонувала голова правління міського громадського об’єднання інвалідів «Шанс» Світлана Федотова.

«За 20 років існування нашої організації було багато різних проєктів. Були навіть «Танці на візках». Коли учасники їхали на репетицію в дощ по дорозі, ми розуміли, що людина не може крутити колеса і тримати парасольку. Тому з’явилися накидки». «Ми розробили протягом двох місяців цю колекцію. Ми, мабуть, перші, хто це зробив. Ми задоволені. Будемо працювати у цьому напрямку», – каже Олександр Орловський, власник ТОВ «ГЕРМЕС-СЕВЕР».