Главу штабу "Нацкорпусу" в Чернігові судять за графіті проти президента

Главу "Нацкорпуса" в Чернігові Олександра Тарнавського судять за образи на адресу президента України. 13 вересня почалося перше засідання у справі нецензурних написів на парканах Чернігова з образами, зокрема, на адресу президента України Володимира Зеленського.

У образливих графіті запідозрили керівника місцевого осередку "Нацкорпуса" Олександра Тарнавського. Чоловік запевнив "Телеграф", що не винен, і більше сотні лайливих написів в різних районах Чернігова зробити не зміг би. Тарнавський розповів, що в серпні разом з однопартійцями їхав на мітинг до Києва, щоб підтримати засуджених на 2 місяці однодумців з Харкова і висловити протест проти "формули Штайнмайера" в Україні. Тарнавський відмовився давати свій паспорт поліції, яка, за його словами, мала намір переписати особисті дані. Олександр підозрює, що хтось із поліції тоді нібито повідомив в "102" про вибухівку і зброю в автобусі, але тоді нічого забороненого виявлено не було.

Через декілька тижнів Тарнавському правоохоронці повідомили про відкриття кримінального провадження за більш, ніж сотню лайливих графіті по місту. Потім кримінальну справу перекваліфікували в адміністративне правопорушення - відкрили виробництво за статтею 143 "Дрібне хуліганство" АК України: санкція передбачає до 15 діб арешту.

Раніше лідер Нацкорпусу Андрій Білецький заявив, що Офіс президента прямує шляхом побудови диктатури і намагається в обхід Конституції й Верховної Ради легітимізувати позасудові розправи та знищити ті патріотичні сили. ASPI news інформувало, що "Нацкорпус" анонсував продовження протестних акцій під Офісом президента.