«Жовті» та «зелені» COVID-сертифікати. Чи готовий Чернігів до нових карантинних обмежень

«Жовті» і «зелені» сертифікати про вакцинацію від коронавірусу дозволять не закривати заклади освіти, торгівлі, культури та спорту під час карантину. Кабінет Міністрів України ухвалив зміни, що встановлюють нові карантинні обмеження для запобігання поширенню COVID-19.

Про це повідомляє «Суспільне Чернігів»

13 вересня Кабмін ухвалив зміни до постанови про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів. Повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров‘я.

Згідно з ними, якщо у країні введуть «жовту» зону, обмеження не поширюватимуться на ті заклади, де однією чи двома дозами будуть вакциновані понад 80% співробітників. Чи надавати послуги тільки вакцинованим, вирішуватимуть власники.

Якщо у країні введуть «червону» зону, усі співробітники та відвідувачі повинні будуть мати зелені сертифікати, тобто отримати дві дози вакцини, інакше, заклад має закритися на карантин.

У ТРЦ «Голлівуд» наразі вакцинували майже весь персонал і збирають дані про кількість вакцинованих співробітників у магазинах, які там працюють, розповіла представниця адміністрації Тетяна Божок-Зіненко.

Як перевіряти, чи вакциновані відвідувачі, у ТРЦ поки не знають і чекають інструкцій від МОЗ.

Аналогічна ситуація у «ЦУМі», розповіла керуюча Ольга Муцька.

Дещо інша ситуація із закладами культури. У драмтеатрі поки не готові коментувати ситуацію. Наразі там вакциновані 35% співробітників, розповів директор Сергій Мойсієнко.

30% вакцинованих має Молодіжний театр.

В обласному філармонійному центрі повністю вакциновані 50% співробітників, розповів директор Сергій Теребун. Проте наступні 2-3 місяці філармонія не працюватиме через реставраційні роботи.

Офіційного документа про зміни до постанови на сайті Уряду поки нема.

Як, де і коли можна отримати COVID-19

«Жовтий» сертифікат можна отримати після першого щеплення дводозною вакциною проти COVID-19. Цей сертифікат діятиме 120 днів.

Із «жовтим» сертифікатом заклади освіти, розваг, громадського харчування та спортивні зали зможуть уникнути карантинних обмежень у «жовтій» зоні. Наприклад, дозволять працювати закладам освіти, в яких 80% і більше працівників вакциновані принаймні однією дозою вакцини проти COVID-19.

«Зелений» сертифікат можна отримати відразу після другого щеплення дводозною вакциною або через 14 днів після щеплення однодозною вакциною проти COVID-19. Цей сертифікат свідчитиме про повний імунний захист і діятиме впродовж 1 року (365 днів)

«Зелені» сертифікати дадуть змогу уникнути обмежень у «червоних» зонах. Наприклад, заклади громадського харчування не будуть зачиняти за умови, якщо весь персонал та відвідувачі на 100% мають «зелені» сертифікати.

* * *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.