Різкі перепади температури та ожеледиця: Служба автомобільних доріг у Чернігівській області про погіршення погодних умов

Priluki.city

Служба автомобільних доріг у Чернігівській області попередила водіїв про погіршення погодних умов: різкий перепад температури з майже -20 морозу до 0 градусів, вітер, сніг та утворення ожеледиці на дорогах.

Про це відомство інформує на своєму сайті.

Зокрема, за інформацією Служби автомобільних доріг у Чернігівській області, в регіоні очікується різкий перепад температури з майже -20 морозу уночі 13 січня до 0 градусів 14 січня. Вдень – вітер та незначний сніг. На вихідні синоптики прогнозують коливання температури між слабким мінусом та плюсом. Часом сніг та дощ.

«Такі погодні умови можуть спричинити утворення ожеледиці на дорогах», - йдеться в повідомленні.

В зв’язку з несприятливими погодними умовами відомство закликає водіїв враховувати погодні умови при плануванні поїздок та раціонально оцінювати ситуацію: обирати безпечну швидкість та маневри відповідно до погодних умов (гальмівний шлях на промерзлому та мокрому покритті є довшим), тримати дистанцію з іншими транспортними засобами, не допускати різкого гальмування, особливо обережно слід проїжджати мости та естакади.

«Автівки мають бути перевзуті у зимову гуму з нормальними протекторами. Водіям вантажівок слід мати ланцюги протиковзання, обов'язково використовувати їх на ділянках з крутим підйомом та спуском», - додає відомство.

У повідомленні також йдеться, що у зимовий період дорожнє господарство області перебуває у режимі цілодобового чергування: за необхідності проводяться роботи з обробки покриття протиожеледними матеріалами.

У першу чергу техніка виїжджає на дороги з найбільшою завантаженістю - міжнародні, національні та регіональні, далі - територіального значення. При погіршенні погодних умов, потрібен час, аби всюди доїхала техніка, а після обробки покриття – спрацювала протиожеледна суміш.

Фото: ілюстративне