У Ніжині демонтують пам’ятник загиблим радянським міліціонерам

UA: Cуспільне мовлення

11 травня у Ніжині почали зносити пам’ятник радянським міліціонерам і продзагонівцям. Про це повідомив ніжинський міський голова Олександр Кодола.

"Розпочато демонтаж пам’ятників радянської міліції. Рішення про демонтаж було прийнято в січні 2022 року, а дискусії з цього приводу у Ніжині точилися останні десятиліття".

Пам’ятник встановили у Ніжині на місці, де в 1921 році поховали міліціонерів з продовольчої роти, які загинули в бою з селянами.

Зараз там розміщується інформаційна таблиця з таким змістом: "На цьому місці знаходяться останки червоних карателів з числа ніжинської повітової міліції та російських більшовиків, які 29 квітня 1921 року намагалися придушити бунт голодних селян".

Олександр Кодола раніше зазначав, що місто н е має морального права мати назви вулиць російського походження. Робоча група з-поміж науковців, істориків, представників культури, винесла на обговорення назви 91 вулиці, які мають стосунок до російських діячів. Першою перейменували вулицю Московську на честь Станіслава Прощенка — ніжинця, який загинув 28 лютого 2022 року, обороняючи місто від російської армії.

Читайте також:

У центрі Новгорода-Сіверського демонтували мозаїчну радянську символіку