“Технова” за власною ініціативою розриває договір оренди Чернігівської ТЕЦ, – Атрошенко

UA: Cуспільне мовлення

ТОВ “Технова” розриває договір оренди Чернігівської ТЕЦ за власною ініціативою. У коментарі Суспільному міський голова Владислав Атрошенко повідомив, що 11 травня отримав відповідного листа-пропозицію від керівництва компанії.

Внаслідок артилерійських та мінометних обстрілів на «Чернігівській ТЕЦ» зруйновано вузол подачі вугілля, вузол хімічної підготовки води, центральну щитову та ділянки теплових магістральних мереж. Подекуди на магістралях відсутні до 8 метрів труб.

“На сьогодні знищено вузол подачі вугілля. І на сьогодні орендар розуміє, що будуть напрацьовані ще додаткові збитки на газу, і він це зіштовхнув на місто. Насправді це величезна задача, але технічно і технологічно це потрібно було робити 10 років назад – повертати його до управління коммайна, щоб воно ним займалося”, – сказав міський голова Чернігова.

За словами Владислава Атрошенка, наразі борги двох черінгівських теплогенеруючих підприємств КЕП “Чернігівська ТЕЦ” ТОВ “Технова та АТ “Чернігівоблтеплокомуненерго” перед НАК «Нафтогаз України» сягають 500 мільйонів гривень. Разом із борговими зобов’язаннями місто може отримати і застарілу інфраструктуру, говорить Владислав Атрошенко.

Так, коефіцієнт корисної дії котлів на ТЕЦ становить 76%, тоді як сучасний ККД – 94%. А теплові втрати магістральних мереж сягають 30%, при нормативі у 13%.

Зі слів Атрошенка, передача майнових комплексів в управління міста надасть можливість залучати кредитні кошти на їх модернізацію.

“Бо коли був орендар, то Бюджетний Кодекс нам забороняв виступати гарантами за позичальника-приватну компанію. Колись ще ми розглядали кредит Світового Банку – 30 мыльйонівдоларів на реконструкцію мереж. То там п’ятисторонній договір був, де однією зі сторін мала бути міська рада. А нам це прямо забороняє Бюджетний Кодекс”.

Владислав Атрошенко вважає, що повернення ТЕЦ в комунальну власність надасть можливість хоча б гіпотетично говорити про об’єднання мереж “Чернігівської ТЕЦ” та “Облтеплокомуненерго” та будівництво поряд з ТЕЦ сміттєпереробного заводу. Лише розробка такого проекту реконструкції, за оцінками міського голови, може коштувати до кількох мільйонів євро.

Читайте також:

Комунальників з інших міст запрошують допомогти Чернігову підготуватися до опалювального сезону