День пам’яті жертв політичних репресій: росіяни наслідують сталінських чекістів 30-х років

Час Чернігівський

У третю неділю травня українці вшановують жертв радянського політичного терору. На сьогодні путінська Росія потворно наслідує усі ганебні методи політичних репресій часів комуністичного тоталітарного режиму.

Що було під час панування комуністичного тоталітарного режиму

Один із найжахливіших комуністичних злочинів в Україні — «Великий терор» 1937-1938 років.

Масові репресії мали упокорити населення шляхом масового терору, утвердити авторитарний стиль керівництва та здійснити «кадрову революцію».

Буденними речами стали річні арешти сусідів, підозри колег на роботі, друзів, родичів, пошук шпигунів та шкідників, острах доносів та обов’язок публічно таврувати ворогів народу.

На Чернігівщині є таємне поховання жертв комуністичного режиму поблизу села Халявин (це 20-й кілометр Гомельського шосе).

Є дані, що у 1937-38 роках на Чернігівщині розстріляно 4367 осіб, відправлено до тюрем 3455 осіб.

Разом із «ворогами народу» репресували членів їх родин. Так, на кінець 1937 року в області заарештовано 189 дружин репресованих. У 1938 році у дитячих будинках на Чернігівщині держава примусово утримувала 200 дітей.

Путінська Росія — спадкоємець комуністичних катів

Так, у селі Ягідне під Черніговом понад 350 людей (з них майже 70 дітей) окупанти майже місяць утримували у невеликому підвалі школи, зрідка дозволяючи вийти на вулицю. 11 осіб померли від задухи, кількох розстріляли, ще декілька підірвалися на мінах.

Читати також: Більше 300-т жителів Ягідного під час окупації росіяни закривали у підвалі

У багатьох населених пунктах катували й розстрілювали місцевих мешканців.

В приміському Анисові, який неодноразово зазнавав обстрілів рашистів, вороги двічі бомбардували корівники та склади з врожаєм, авіабомбами знищені сотні голів скота. Це елемент злочинної політики організації штучного голоду, щоб вцілілих українців перетворити на мовчазних рабів за шматок їжі та ковток води. Так сучасні рашисти намагаються наслідувати дії організатора Голодомору Сталіна.

Читати також: ”У неї не було голови”. При спробі вибратися з Чернігова, на очах у матері вбили її 12-річну доньку