У Чернівецькій області зменшилася кількість пожеж в екосистемах

На території Чернівецької області зменшилася кількість пожеж в екосистемах. За інформацією рятувальників, від початку цього року трапилося 165 пожеж, що на 265 випадків менше, ніж у минулому році. Пам’ятайте, що за необережне поводження з вогнем передбачена не тільки адміністративна, а й кримінальна відповідальність, повідомляє відділ комунікації поліції Чернівецької області.

Більшість пожеж виникають внаслідок спалювання сухої рослинності, а також необережного поводження з вогнем під час відпочинку. Поліцейські Чернівецької області спільно з рятувальниками та інспекторами з благоустрою постійно проводять з населенням роз’яснювальну роботу для недопущення виникнення загорянь в природніх екосистемах.

Поліцейські вкотре наголошують, що відповідно до статті 245 (Знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу) Кримінального кодексу України, за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом передбачена кримінальна відповідальність.

Винні особи караються штрафом у розмірі 91,8-153 тисячі гривень або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк. Якщо такі дії спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, правопорушникам загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.

Також нагадаємо, що минулого року Верховна Рада України збільшила розмір штрафів за спалювання трави та спричинення лісових пожеж. Уряд вніс зміни до статті 77-1 (Самовільне випалювання рослинності або її залишків) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Відповідно до них, штраф за спалювання трави збільшився до 6120 гривень, а за спричинення лісових пожеж - до 150 000 гривень.