Буковинська ведмедіада продовжується

"Голос України" вчора вже подавав інформацію про бурого ведмедя, який хазяйнує у приміських селах під Чернівцями. З'являються свіжі свідчення очевидців. Будемо відстежувати цю історію.

Буквально вчора на чергові сліди перебування брунатного гостя чернівецьких околиць натрапили лісники та єгері. Про це вони повідомляють природолюбку Наталію Матюшину, яка вже стала речницею епопеї, а одночасно є речницею поліції. Усі знімки щодо присутності поціновувача меду тепер пересилають їй, а вона виставляє їх на всіх ресурсах.

Нині Наталія передала, в тому числі "Голосу України", фото подертої кори на дереві у Стрілецькому Куті та сліди на землі. Це околиця Чернівців. Відбиток лапи клишоногого величиною приблизно 45-46-го розміру людської ноги. Його зазнімкували в селі Ревне поблизу хатини лісника.

Місцеві лісники та єгері стверджують, що вага гостя сягає півтонни, це небезпечний контактер у лісі та суперник. А зараз люди сім'ями виходять у ліс за грибами.

У селі Спаська, теж неподалік Чернівців, чоловік вивів у ліс пастися козу, а повернувся без неї. Також у цьому селі ведмідь потрощив вулики. У цих тварин дуже гострий нюх і вони відчувають мед за багато кілометрів. У Нових Драчинцях, розповідають, що люди теж бачили звіра, і ледве втекли, стверджує Наталія.

"На території Ревнянського лісництва нині чимало косуль, диких свиней. Тож ведмідь має що їсти. І може тут затриматися надовго. Подерта кора свідчить про те, що він у такий спосіб мітить територію. Тому краще до лісу взагалі не йти. Навіть на Цецино зараз небезпечно йти в гущавину, бо ж ліс один, і хтозна, куди ведмідь може забрести", - каже вона.

Самець бурого ведмедя, як правило, обслуговує територію площею до 400 квадратних кілометрів. Бігти може зі швидкістю 40-60 км/год - тож втікати від нього мало резону. Краще обійти десятою дорогою.

До речі, бурий ведмідь занесений до Червоної книги України.

Сергій СУЛИМА.

Фото надано єгерями, лісниками, місцевими мешканцями.