Збитки на понад 8,5 мільйонів гривень: аудит КП «МіськШЕП»

У Чернівецькій міській раді оприлюднили результати аудиту комунального підприємства «МіськШЕП», згідно якого за два останні роки діяльності цього підприємства міському бюджету завдали збитків на понад 8,5 мільйона гривень.

Про це під час брифінгу за участі Чернівецького міського голови повідомили міські чиновники, пише ІА АСС.

Крали практично все

«Наразі наш відділ проводить лише позапланові перевірки. Ми перевіряємо усю діяльність підприємств - починаючи від фінансових питань, виплати зарплати, руху коштів, закупівлі, закінчуючи такими питаннями як охорона праці, укладення договорів та інші питання. Перевірка МіськШЕПу розпочалася у середині березня і тривала фактично по травень. Така тривалість перевірки обумовлена тим, що на початку важко було знайти спільну мову із працівниками комунального підприємства», - сказав начальник відділу контрольно-перевірочної роботи міськради Денис Круглецький.

Присутній під час брифінгу Чернівецький міський голова Роман Клічук додав, що у той час попередній керівник підприємства «МіськШЕП» Едуард Дущак подавав до суду щодо заборони проведення такого аудиту.

«Ми ще раз наголошуємо, що подібні аудити будуть проведені на усіх комунальних підприємства міста, так само і у департаментах та в управліннях. Раніше були озвучені результати аудиту в «ЧТУ» та на «Спецкомунтрансі». Їхні результати десь схожі і ми бачимо, що ці підприємства довго і планомірно знищували та розкрадали. Як ми бачимо із МіськШЕПу, збитки там становлять 8,5 мільйонів гривень. Тобто, там крали практично все. Починаючи від щебеню, а особливо паливо, там була нестача на пів мільйона гривень. Ми усі знайомі з тим, що мало не пів міста їздять із талончиками з МіськШЕПу. Ці 8,5 мільйонів гривень ми могли би витратити на закупівлю нової техніки для прибирання міста чи для асфальтування», - сказав мер Чернівців.

Результати передали правоохоронцям

На його думку ситуація виглядає таким чином, що раніше комунальні підприємства були роздані приватним людям, які мали відношення до попереднього скликання міської ради.

«Звісно, є питання до директорів департаменту ЖКГ, тому що вони точно мали знати, що відбувається на цих підприємствах. Але їм у принципі вистачає лише кричати на сесіях про ці звіти. Але ми зараз їх покажемо і ви зробите висновки, як працювало місто останні кілька років», - додав Роман Клічук.

Отримуйте новини в Telegram

Серед основних порушень на підприємстві - списання палива без підтвердження, безпідставне списання солі та піщано-сольової суміші, придбання матеріалів за завищеними цінами у окремих компаній, порушення норм трудового законодавства тощо.

Міські чиновники зазначили, що результати перевірки комунального підприємства «МіськШЕП» передали у правоохоронні органи.