Лабораторний центр Чернівців отримав обладнання, яке допоможе відстежувати контакти випадків COVID

90 мобільних телефонів, 2 комп’ютери та відповідне програмне забезпечення передала у рамках пілотної ініціативи Всесвітня організація охорони здоров’я Чернівецькому обласному лабораторному центру. Обладнання покликане допомогти фахівцям відстежувати контакти випадків COVID-19, повідомляє Чернівецька ОДА.

– Подарована техніка дозволяє не лише накопичувати інформацію про контактних осіб, а й швидко обробляти та аналізувати ці відомості. Крім того, вона дає змогу моніторити, чи дотримуються ті, хто спілкувався із хворими на коронавірус, самоізоляції, – пояснила головна санітарна лікарка Буковини Наталія Гопко.

Спеціалісти ВООЗ також провели кількаденний тренінг, під час якого пояснили 99 співробітникам лабораторного центру, як використовувати додаток Go.Data для збору та аналізу даних.

За словами Наталії Гопко, обладнання можна застосовувати не лише для епідемії COVID-19, а й для роботи з контактами під час спалахів інших інфекційних хвороб. Обладнання ВООЗ закупила у рамках спільного з ЄС проєкту.

Результати цієї пілотної ініціативи будуть розглянуті спільно Центром громадського здоров’я МОЗ України та ВООЗ. Опісля ж організації ухвалять рішення, яким чином найкраще масштабувати подібний підхід на інші області України, аби забезпечити високий рівень епідеміологічного нагляду й розслідування випадків та покращити можливості швидкого реагування на COVID-19.