Редькина чи Оршівська: міськрада у суді захищатиме вулицю на честь Героя АТО

Нагадаємо, що 15 червня суд скасував рішення Чернівецької міської ради про перейменування вулиці на честь загиблого учасника АТО Віктора Редькина. Справа за позовом мешканців вулиці Оршівської у м. Чернівці про скасування рішення міськради №1760 від 20 червня 2019 р. «Про перейменування вулиці Оршівської на вулицю лейтенанта Редькина Віктора» слухалася у Чернівецькому окружному адміністративному суді.

Тоді у коментарі кореспонденту ІА АСС начальник юридичного управління міськради Сергій Венгринюк розповів, що юристи детально вивчать рішення суду, щоб спланувати майбутні дії.

«Ми подивимося рішення суду і проаналізуємо його, щоб зрозуміти, чи є підстави для апеляційного оскарження. Суд вважає, що порушена процедура. Якщо дійсно це було так того часу, отже, треба виправляти ці недоліки», - зазначив управлінець.

Сьогодні юристи Ратуші розповіли ІнформАгентству АСС, що 12 липня подали апеляційну скаргу до суду та очікують його ухвали щодо відкриття провадження.

«Ми не погоджуємося з цим рішенням. Вважаємо, що перейменування було правомірним. Крім того, права позивачів та третіх осіб по цій справі не були порушені.

Щодо незначних процедурних недоліків під час перейменування вулиці, то вони, звичайно, були. Але посилаємося на правовий висновок Верховного суду з аналогічних питань, в якому суд надав роз’яснення про те, що певні дефекти проведення процедури не завжди впливають і не завжди означають, що рішення є незаконним і підлягає скасуванню. Цитую: порушення процедури може бути підставою для скасування рішення суб’єкта владних повноважень лише за тієї умови, якщо воно вплинуло або могло вплинути на правильність рішення. Тобто, ті незначні процедурні недоліки, які були при перейменуванні вулиці, на нашу думку, жодним чином не вплинули на результати прийняття цього рішення», - каже фахівець юридичного управління Чернівецької міської ради Максим Ігнат.

Також за словами юриста, перед вирішенням перейменувати вулицю Оршівську на Редькина у Чернівцях, відповідно до закону, провели громадські обговорення, про які повідомили громадськість міста.

«Відповідно позивач та третя сторона мали змогу та можливість надати свої заперечення, зауваження та пропозиції стосовно цього питання, але вони цим правом ніяк не скористалися. Таким чином вони вважають, що їхні права були порушені. А ми з цим, своєю чергою, не погоджуємося», - додав Максим Ігнат.

Наразі юристи очікують ухвалу 7-ого апеляційного адмінсуду про відкриття провадження, де вже йтиметься про час і дату розгляду цієї справи.

Інформаційне агентство АСС є в Instagram

Нагадаємо, Віктор Редькин був командиром роти 50 полку Західного ОТО НГУ. Обставини загибелі: загинув зранку 1 листопада 2014 р. під час обстрілу бойовиками села Кримське (Новоайдарський район) Луганської області з РСЗВ БМ-21 «Град». Перебував у розвалинах будинку, коли в нього влучила ракета, йдеться у Книзі пам'яті.