Чернівчани можуть менше платити за тепло: у міськраді пояснили, що потрібно

У Чернівцях презентували програму «Енергодім» від Фонду енергоефекетивності. Представники ОСББ та всі зацікавлені дізнались, як швидко змінити підхід до енергозбереження і менше платити за теплопостачання, пише ІА АСС з посиланням на МКП «Чернівцітеплокомуненерго».

«Дана програма включає в себе комплекс заходів, таких як утеплення будинків, підвалів та горищ, заміну внутрішньобудинкових мереж, вікон та дверей лише з частковим фінансуванням від мешканців», - йдеться у повідомленні.

Також зазначається про один із ключових заходів, який можна реалізувати з допомогою спів фінансування: встановлення індивідуального теплового пункту(ІТП).

Чому вигідно встановити ІТП:

- це - автоматизована модульна установка, що передає теплову енергію від зовнішніх теплових мереж(котельної) до системи опалення, гарячого водопостачання, вентиляції або технологічних процесів житлових та промислових будівель;

- перевагами такої системи теплопостачання є економне споживання тепла та грошей жителів за допомогою автоматичного погодного регулювання подачі тепла у систему обігріву будинку. При цьому клапани оптимально розподіляють кількість тепла по всій площі;

- ІПТ отримує дані набору від датчиків, що відслідковують температуру на вулиці та в будинку, і автоматично додають необхідну кількість гарячого теплоносія з мереж за даних температурних умов;

- така система дозволяє зменшити витрати за теплопостачання завдяки погодному регулюванню та усуненню перегрівання у перехідний період.

Читайте ще: «Було зле, а стане ще гірше»: чернівчани про здорожчання тепла

Що потрібно зробити для встановлення ІТП

Щоб дізнатись, яку суму співфінансування можна отримати від програми «Енергодім», чернівчанам пропонують звернутися до «Чернівцітеплокомуненерго». Фахівці нададуть консультацію щодо технічних умов та допоможуть у розробці документації.

Отримуйте новини в Telegram