У Чернівцях показали, як виглядає приміщення колишньої "Української книги"

У Чернівцях показали, як виглядає приміщення колишньої "Української книги" на Центральній площі. Там розташувати кав'ярню та мистецький центр. Будівлю орендує громадська організація "Інститут розвитку міста".

За оренду приміщення платять 3 700 гривень на місяць, оскільки в місті діють пільгові умови для громадських організацій. "Інститут розвитку міста" винаймає приміщення понад 10 років, сказав адвокат організації Олексій Гелетка.

За словами приміщенні планують організовувати мистецькі заходи. Там є 50 місць.

Раніше тут були книгарня, магазин сувенірів та кав'ярня. У лютому 2019 року заклад закрили.

Що відомо Чернівчанка Оксана Драчковська зареєструвала петицію "Зберегти Українську книгу", яка забороняла змінювати культурно-мистецький профіль приміщення. Петиція набрала необхідну кількість голосів, однак депутати міської ради її не підтримали. 13 вересня очевидці зафіксували, як з приміщення вночі вивозили австрійську цеглу. Орендарю пропонували розірвати угоду, а згодом подали позов до суду. Водночас в міській раді з’ясовували, чи актуальний дозвіл на реконструкцію, датований 2010 роком. У міськраді дозволили орендарю робити ремонт у приміщенні "Української книги", яке є пам'яткою архітектури національного значення. Позов, який раніше подали проти орендаря, відкликали. У Чернівцях презентували проєкт реконструкції "Української книги". Прокуратура перевіряє, чи законно передали в оренду приміщення "Української книги".